Dárdaiék elintézték az Eintracht Frankfurtot is, tartják a 3. helyet

2016. március 2., szerda 21:55

A Bundesliga harmadik helyén álló Hertha BSC fogadta a Huszti Szabolccsal felálló Eintracht Frankfurtot szerda esti bajnokiján, és Dárdai Pál csapata már az elején bajba kerülhetett volna, mert a középpályás Darida akár pirosat is kaphatott volna, amikor az egyik kiugró vendégjátékost lerántotta utolsó emberként. Sárgával megúszta.

A 32. percben Huszti próbálkozhatott szabadrúgással 25 méterről, de a lövése lepattant a sorfalról, a labdát csapattársa, Fabián bombázta nem sokkal fölé. A másik oldalon Ibisevicnek volt egy lövése, amit a vendégek kapusának kellett fognia.

A második félidő elején támadgatott a Hertha, és a 61. percben már közel is járt a gólszerzéshez, mert egy ötös elé ívelt szabadrúgást Stark bólintott kapura, a vendégek kapusa bravúrral szedte ki a bal alsóba tartó labdát. Két perccel később csak megszületett a Hertha vezető gólja: a vendég védők addig bénáztak a tizenhatosuk előtt, amíg Kalou lecsapott a labdára, majd visszatette Weisernek, aki kapásból kapura bombázott, a labda a lécről pattant be.

Mitchell Weiser Goal 1-0 - Hertha Berlin vs Eintracht Frankfurt

A frankfurtiak nem sokkal később válaszolhattak volna, de a Huszti helyére beállt Kittel fejese centikkel ment el a kapufa mellett. Ezután már nem kellett sokáig izgulniuk Dárdaiéknak, mert a 77. percben Kalou elrobogott a bal szélen, kicselezett egy védőt, majd higgadtan befejezte az akciót, ezzel már 2-0 volt a Herthának.  Lehetett volna három is, ha Kalou a végén öt méterről eltalálja a kaput. Maradt a kétgólos különbség, ezzel a Hertha továbbra is harmadik, BL-indulást érő helyen áll a Bundesligában.

A Werder Bremen 4-1-re verte idegenben a Bayer Leverkusent Pizarro mesterhármasával, a brémaiaknál a magyar válogatott Kleinheisler László a 88. percben állt be csereként.

A Bayern München otthonában sokáig vezetett a Mainz, de a 65. percben jött Arjen Robben, aki távoli lapos lövésével egyenlített. A vendég mainziak a 86. percben viszont megint betaláltak, Cordoba volt a gólszerző, és ezzel meg is nyerték a bajnokit 2-1-re. A Bayernnek ez volt a második veresége a Bundesliga-idényben. Ha a hétvégén kikapnak a Dortmund otthonában, akkor csak két pont lesz a különbség a két csapat között.

A Bundesliga 2-ben Kalmár Zsolt megszerezte első gólját az FSV Frankfurtban: a Duisburg elleni 3-3-as meccsen övé volt csapata második találata.