A Sparta frászt hozott Európára: Rómában ütötték ki a Laziót

2016. március 17., csütörtök 21:00

Három mérkőzéssel kezdődtek csütörtökön az EL-nyolcaddöntőinek visszavágói, a Sparta Praha pedig egyből gondoskodott is a nap meglepetéséről, hiszen a prágai 1-1 után már a 12. percben 2-0-ra vezettek a Lazio ellen idegenben. Sőt, ezután sem álltak le, a szünetig lőttek még egyet, eldöntve a továbbjutást.

A csehek első gólját Bořek Dočkal lőtte egy kapáslövésből, majd Ladislav Krejčí hihetetlenül higgadt helyezése jött, a végeredményt pedig Lukáš Juliš lövése állította be. A Sparta Praha ezzel a Lazio történetének második legnagyobb otthoni európai kupavereségét hozta össze, egyedül a Chelsea tudott 4-0-ra nyerni Rómában ellenük.

Lazio-Sparta Praha 0-3

A Lazio kiesésével az összes olasz csapat elfogyott az európai sorozatokból még a negyeddöntők előtt.

A korai spanyol rangadón sokáig úgy tűnt, hogy a Valencia és Gary Neville végre örülhetnek valaminek, hiszen Santi Mina és Aderllan Santos góljaival már a félidőig megfordították a párharcot a Bilbao ellen, a 75. percben viszont Raúl Garía egy csodás sarkazással ziccerbe hozta Adurizt, aki nem is rontott, így a 2-1-es vereség ellenére idegenben lőtt gólokkal az Athletic ment tovább a legjobb nyolc közé. Ráadásul Neville-t ki is állították a mérkőzésen.

Valencia-Athletic Bilbao 2-1

A Bayer Leverkusen otthon csak egy 0-0-t tudott játszani a Villarreal ellen, ami a spanyolok továbbjutását jelentette, hiszen otthon 2-0-ra nyertek.

A további öt nyolcaddöntőt este 21.05-kor kezdik.