A brazilok az utolsó pillanatban, 0-2-ről mentettek pontot

2016. március 30., szerda 09:32

A hatodik fordulójához érkezett a dél-amerikai vb-selejtező. Brazília, amely a korábbi öt meccsén hét pontot veszített, ezúttal sem tudott nyerni. Az eltiltott Neymar nélkül felálló válogatott már a 49. percben kétgólos hátrányba került Paraguayban.

Dario Lezcano és Édgar Benítez góljaival volt 2-0 a hazaiaknak, és csak a 79. percben jött a brazil szépítés, majd egy nagyszerű gól, már a hosszabbítás perceiben.

A Barcelona védője, Dani Alves tört be a 16-oson belülre, majd bal lábbal, gyönyörű mozdulattal csavarta el a jobb alsó sarokba.

Argentínában egy másik barcelonai, Lionel Messi varázsolt. Egész pontosan most berúgta a 11-est Bolívia ellen, ami az jelentette, hogy profi pályafutása 499. gólját szerezte. A válogatottban már jubilált, ez volt az 50. találata, ebben a rangsorban az 58 gólos Gabriel Batistuta van még előtte.

Az argentin aztán a második félidőben nagy szólót mutatott be, végigcikázott a bolíviai térfélen, négy játékost becsapott, csak az ötödik tudta megállítani.

#SomosArgentina Arrancó y no lo podían frenar a #Messi. Gran jugada personal del capitán de @Argentina ***https://t.co/5n9ZsHXDwZ

— Selección Argentina (@Argentina) March 30, 2016

A barcelonai trió harmadik tagja, az uruguayi Luis Suárez ezúttal gólpasszt adott, Edinson Cavani pedig eldöntötte a Peru elleni meccset. A dél-amerikai csoportból az első négy helyezett kijut a vb-re, az ötödik pótselejtezőt vív.

Dél-amerikai vb-selejtezők, 6. forduló

Az állás: 1. Uruguay 13 pont (12-4), 2. Ecuador 13 (12-7), 3. Argentína 11, 4. Chile 10 (12-10), 5. Kolumbia 10 (9-8), 6. Brazília 9 (11-8), 7. Paraguay 9 (7-6), 8. Peru 4, 9. Bolívia 3, 10. Venezuela 1