Az Egyenlő Bánásmód Hatóság szerint nem diszkriminatív a Ferencváros labdarúgócsapatának otthonában, a Groupama Arénában a szurkolók ellenőrzésére használt vénaszkenner, írja az MTI a klubra hivatkozva.
A hatóság úgy foglalt állást, hogy a Fradi-szurkolók mint csoport nem tartoznak az erre vonatkozó törvény által védett csoportok közé. A szabályozás szerint a labdarúgó sportszervezet és szurkolói között speciális kapcsolat áll fenn, így, esetünkben az FTC a saját szurkolói által elkövetett cselekményekért maga tartozik fokozott felelősséggel, ami akár pontlevonás is lehet. A csapatoknak tehát érdekükben áll, hogy szurkolóikat rávegyék a szabályok betartására.
A közlemény szerint a sportág szabályai megkülönböztetik és eltérően szabályozzák a hazai és a vendégszurkolók státuszát. A mérkőzések rendező klubjának gondoskodnia kell a szurkolótáborok fizikai elkülönítéséről is. Fentiek miatt a hazai szurkolók nincsenek összehasonlítható helyzetben a vendégszurkolókkal, tehát a diszkrimináció a beléptetés tekintetében nem vetődhet fel.
Az FTC közleménye szerint ugyanígy nem diszkriminatív hogy a kiemelt szolgáltatást nyújtó, magasabb árfekvésű szektorok más szabályokat alkalmaznak, hiszen a jegyek előre tudottan eleve meghatározott szektorra szólnak. A saját nézők számára fenntartott (nem VIP) szektorok esetében a klub egyébként mindenkire nézve azonos szabályokat alkalmaz.
Kedden az is kiderült, hogy hiába volt tárgyalás a klubvezetés és a Groupama Arénában rendezett meccseket bojkottáló szurkolói csoportok között, nem sikerült megállapodniuk, így maradnak a most érvényben lévő bejutási szabályok.