Elbukták a szezon legfontosabb meccsét Dárdaiék, nincs meg a kupadöntő

2016. április 20., szerda 20:56

Az már kedden eldőlt, hogy a Werdert legyőző Bayern München jutott a Német Kupa döntőjébe, a másik, szerdai elődöntőben pedig a Dortmundot fogadta Dárdai Pál csapata, a Hertha Berlin.

A Bundesliga-második vendégek az első perctől kezdve elképesztő energiával támadnak, a Hertha leginkább csak védekezni tudott, de azt is csak 20 percig sikerrel: Gonzalo Castro egy lecsorgó labdát vágott vissza pont a tizenhatosról, egyenesen a bal felsőbe.

Hertha-Dortmund 0-3

A második félidőben aztán egy kontrából lett a baj: a balon elment Kagava Sindzsi, középre passzolt, ott pedig Marco Reus érkezett jó ütemben, és szerzett gólt 15 perccel a lefújás előtt. A döntőbe jutást aztán Henrih Mhitarjan döntötte el a 83. percben pár centiről bepasszolt góljával, így lett 3-0 a vége a vendégeknek.

A május 21-i kupadöntőben így a bajnokság első két helyén álló csapat, a Bayern München és a Dortmund találkozik majd.