75 másodperc után gólt kaptak Dárdaiék, 2-1-re kikaptak

2016. április 30., szombat 18:43

Julius Brandt góljával már a második percben vezetett a Bayer Leverkusen a Hertha ellen a Bundesliga 36. fordulójának szombat esti bajnokiján.

Pontosan 75 másodpercet kellett várni a gólra, ami kissé esetleges akcióból, nagy védőhiba után esett.

Negyedóra múlva jött a következő gól. Calhanoglu beívelt szabadrúgása után a védők egymásnak szerencsétlenkedték a labda, mire Lars Bender közbelépett, és a kapuba sodorta valahogy. Ritka nagy védői hibák kellettek ehhez is.

Benne volt a meccsben, hogy megszórják Dárdaiékat, hacsak nem találnak egy gólt, ami a rengeteg gólt kapó Leverkusen ellen nem tűnt lehetetlennek. Kapcsoltak is a Berliniek, a 21. percben Ibisevic szép gólt fejelt, bár hogy Leno kapus miért csak nézte a labdát, nehezen érthető.

A második félidőben szinte csak a Leverkusennek volt helyzete, de Dérdai kapusa mindent fogott, nagyokat védett. Maradt a 2-1 a végéig.

A Hertha zsinórban harmadik vereségével hosszú idő után lecsúszott a BL-helyekről az ötödikre, mert a Mönchengladbach délután 1-1-re végzett a Bayernnel Münchenben, és szintén 49 pontos, ám gólkülönbsége jobb, mint Dárdai Pál csapatának. A Leverkusen biztos harmadik ezzel a sikerrel, és egyből mehet a BL-be.

A bajnokságot a Bayern két fordulóval a vége előtt öt ponttal vezeti a szombaton 5-1-re nyerő Borussia Dortmund előtt.

Fontos meccset nyert Huszti Szabolcs csapata, a kiesés elől menekülő Frankfurt, amely a Darmstadt otthonából hozta el a három pontot. A korábbi magyar válogatott szélső végig a pályán volt, ráadásul a győztes gól az ő beadásából jött össze.

Szalai Ádám csereként a 76. perctől kapott lehetőséget a már kiesett Hannoverben, ami otthon kapott ki a Schalkétól.