Az egész évet tönkretette az Ajax

2016. május 8., vasárnap 16:57

Igazi drámai végkifejlet a holland futballbajnokságban, miután a listavezető Ajax Amsterdam az utolsó fordulóban csak egy döntetlent tudott elérni, így alulmaradt a pontszámban hetek óta vele együtt haladó PSV Eindhovennel szemben. Az utolsó fordulóra az Ajax csak a jobb gólkülönbségével fordult elsőként, és az osztályozós helyen álló De Graafschaphoz látogatott (1-1). Eközben a PSV a 8.  PEC Zwollehoz (1-3). Ez utóbbi tűnt nehezebb feladatnak.

Az Ajax utolsó öt meccsén már volt egy döntetlenje, három fordulóval ezelőttről, a PSV akkor érte utol. Vasárnap délután Younes találatával már a 16. percben vezetést szerzett, és úgy tűnt, ez elég is lesz a sikerhez, azonban az 55. percben Smeets egyenlített. Eközben a PSV Locadia majd de jong góljaival hármat rámolt be az ellenfélnek, egy percre sem volt kérdéses a három pont sorsa. A PSV 84 ponttal nyerte a holland bajnokság 2015/16-os szezonját, 82 ponttal az Ajax a második, és a Feyenord 63 ponttal a 3.

A PSV főtáblás a BL-ben, az Ajaxnak a selejtezőben kell elkezdenie a sorozatot.