Nem remegett meg a Barca: bajnok

2016. május 14., szombat 19:35 | aznap frissítve

Egy pont különbséggel ment az utolsó fordulónak szombat kora este a Barcelona és a Real Madrid: 88-cal vezetett a Barca.

A Realnak nyernie kellett La Corunában a Deportivo ellen, és remélnie, hogy a Barca nem győz Granadában.

A Barcelona viszont nyert, de nem volt teljesen sima, mert a Real már a 7. percben vezetést szerzett egy C. Ronaldo-góllal, és mintegy negyedórán át bajnoknak érezhette magát.

Real már a 7. percben vezetést szerzett

A Barca ugyanis csak a 22.-ben tudta megtörni a Granadát, akkor viszont pazar góllal, Suarez hat lépésről passzolt az üres kapuba.

Suarez hat lépésről passzolt az üres kapuba

A 37.-ben újra az uruguayi villant, Alves nagyon ügyesen kanalazta vissza a labdát az alapvonalról, Suarez tökéletesen érkezett, szinte a kapus kezéből fejelte ki a labdát a kapuba. 2-0, úgy tűnhetett, eldőlt, csakhogy a Barca az utóbbi egy évben háromszor ikszelt 2-0-ról.

Suarez tökéletesen érkezett

A Real is 2-0-ra vezetett a szünetre, mert C. Ronaldo duplázott, már a 25. percben így álltak, és végülis így is fejezték be a meccset.

Cristiano Ronaldo duplázott

A Granadának egy helyzete volt a második félidőben, Rico lövését Ter Stegen védte, majd a 86. percben végérvényesen eldőlt minden: Neymart ugratta ziccerbe Messi, a brazil letette a labdát az üres kapura érkező Suareznek, ezt sem lehetett kihagyni. 3-0, ennyi lett a vége.

Luis Suarez mesterhármasa - Granada vs. FC Barcelona (0-3)

A Barca megszerezte 24. bajnoki címét, a Real Madrid hiába dolgozott le 11 pontot a 12-ből, egy megmaradt.  91-90-re nyert a Barcelona.

A Real még vigasztalódhat, május 28-án játssza a BL-döntőt az Atleticóval, míg a Barca május 22-én Spanyol Kupa-döntőt játszik a Sevillával.

Egyéni szinten is a Barca végzett jobban, Luis Suarez 40 góllal lett gólkirály, C. Ronaldo előtt. A dél-amerikaié lesz az Aranycipő is.