Nyolc másodperc játék volt a két sárgája között

2016. június 12., vasárnap 10:25

Az amerikai válogatott hátvédjét egyáltalán nem fogta vissza a figyelmeztetés.

A Copa America Egyesült Államok–Paraguay csoportmérkőzésén a házgazdáknak már a döntetlen is elég lett volna továbbjutáshoz, így Clint Dempsey 27. percben lőtt gólja után (1-0), végképp megnyugodhattak volna, ám a pályán mindkét részről igen kemény rugdosódás folyt, amit a bíró a legcsekélyebb mértékben sem kontrollált.

Mígnem a második félidő elején DeAndre Jedlinnél elszakadt a cérna. A Tottenhamet és Sunderlandet is megjárt védő előbb a félpályánál szállt bele egy paraguayiba, majd a játék megkezdését követően nyolc másodperccel az oldalvonalnál kaszált el hátulról még egyet. Az eredmény két sárga és biztos melegvíz.

Ostobaságának végül nem lett súlyosabb következménye, a meccs végéig a további rugdalózást leszámítva már semmi nem történt.

Yedlin persze sehol sincs Chris Bairdhez képest, akit az északír-magyaron egy támadáson belül elkövetett két faultért állított ki Cüneyt Cakir játékvezető dupla sárgával.