Tönkreverték az MU-t Mourinho első nemzetközi meccsén

2016. július 22., péntek 16:16

Nem indul jól az idény José Mourinho és a Manchester United számára. A Sanghajban rendezett Champions Cup első meccsén a Borussia Dortmund tönkreverte az angol csapatot. Nem csak a 4-1-es végeredmény, de a gólok is mutatták, a Dortmund könnyedén nyert.

Természetesen sokat cserélt mind a két csapat, az MU-ban az új szerzemény Eric Baily és Henrih Mhitarjan is bemutatkozott. A Dortmundban játszott Ousmane Dembelé és Barta is pályára lépett. Mhitarjan és Dembelé is gólt lőtt.

Gonzalo Castró nyitotta a gólok sorát a 10. percben, egy kavarodás után közelről emelt a kapuba. Majd Aubameyang 11-esből már 2-0 volt a 36. percben az állás.

Aztán jött Dembélé és egy nagyszerű akció végén lőtt védhetetlen gólt. Maga az akció is zseniális volt, a manchesteri védők csak nyomozták a labdát.

Az 59. percben Juan Mata egy remek átlépős csel után hozta kihagyhatatlan helyzetbe Mhitarjant.

A 86. percben pedig a találkozó legszebb gólját Gonzalo Castro szerezte, aki 18 méterről lőtt iszonyatos nagy gólt. A gól előtt az angol védelem megint csak szemmel követte a labda útját.