Guardiola Dunának megy, ha az ő Bayernje védekezik így

2016. július 28., csütörtök 11:35

Leginkább amerikai gálameccsekkel készülnek az új szezon Európa sztárcsapatai, a Chelsea-Liverpool mellett volt Real Madrid-PSG és Bayern München-Milan is hajnalban.

A tartalékos, C. Ronaldo nélküli Madrid már 3-0-ra égett az új erősítésekkel felálló PSG ellen, amikor Marcelo büntetőből szépített. Előtte Nanitamo Ikoné már a második percben lőtt egy szerencsés, de mégis elég nagy szólógólt, majd a belga Meunier - ellenünk is játszott az Eb-n - lőtt kettőt.

A Bayern-Milan még nagyobb gála lett, tizenegyesekkel nyertek az olaszok 3-3 után. A németek elképesztő egyéni hibákból kapták a gólokat, Badstuber utolsóként passzolta el a labdát, a másodiknál amatőr módon fejelgettek a 16-osukon belül, a harmadik meg megpattant. Sorban Niang, Bertolacci és Kucka talált be a Milanból.

A Pep Guardiola munkáját átvevő Carlo Ancelotti még nem igazán találta meg a jó védekezéshez vezető utat.

A Bayern pofásabb gólokat rúgott, Ribery és Alaba lövése szép volt, a francia a 90.-ben büntetőből mentett ikszre.