Alázott a középső Hazard a BL-ben

2016. augusztus 24., szerda 23:15

Múlt héten a Manchester City volt a rezidens gólfelelős a BL-ben, amikor idegenben 5-0-val kiütve el is intézte a továbbjutást a Steaua Bucuresti elleni párharcban, a rájátszáskör szerdai visszavágóin viszont a Borussia Mönchengladbach és a Rosztov indult be nagyon.

A Gladbach a svájci Young Boyst gázolta el otthon egy 6-0-val, a németeknél Thorgan Hazard és Raffael is mesterhármast lőtt. A vendégek az ötödik után, Yoric Ravet góljával szépítettek – a francia saját, a sorfalról levágódó szabadrúgását lőtte vissza ballal, de Hazard első gólja talán még ennél is szebb volt, amikor egy kapu előtt megkapott labdával fordult egyet, elküldve ezzel a védőjét és a kapust is. Az idei BL-csoportkörben egyébként csak ő képviseli majd családját, Eden ugyanis a Chelsea-vel nem szerepel egyetlen európai kupában sem.

A németek 9-2-es összesítéssel jutottak a csoportkörbe, az orosz Rosztov az Ajax 4-1-es legyőzésével, 5-2-es összesített eredménnyel ment főtáblára. A Manchester City az 5-0-s romániai győzelem után otthon 1-0-ra nyert (6-0), a Koppenhága pedig egy kései góllal menekült meg Cipruson az APOEL ellen (1-2).

A legnehezebben a Dinamo Zagreb verekedte főtáblára magát, a horvátok a hosszabbításban lőtt góllal ejtették ki a Red Bull Salzburgot idegenben (2-3).

A BL-csoportkör sorsolását csütörtökön este 6-tól tartják, a csapatok ebből a négy kalapból kerülnek majd ki.

A kalapok

Első kalap: Real Madrid, Barcelona, Leicester City, Bayern München, Juventus, Benfica, Paris Saint-Germain, CSZKA Moszkva

Második kalap: Atlético Madrid, Borussia Dortmund, Arsenal, Manchester City, Sevilla, Porto, Napoli, Bayer Leverkusen

Harmadik kalap: Basel, Tottenham, Dinamo Kijev, Lyon, PSV Eindhoven, Sporting, Club Brugge, Borussia Mönchengladbach

Negyedik kalap: Celtic, Monaco, Besiktas, Legia Warszawa, Dinamo Zagreb, Ludogorec Razgrad, FC Koppenhága, Rosztov