32 büntető kellett, hogy eldőljön az angol Ligakupa-meccs

2016. augusztus 24., szerda 11:43

Harminckét büntető után dőlt el kedden a Derby County–Carlisle United mérkőzés az angol ligakupában. A második fordulós meccs hosszabbítás után is 1-1-re állt a második ligás Derby és a negyedikben szereplő Carlisle között.

A vendégek futballistája, Mike Jones a 95. percben lőtte hosszabbításra csapatát.

Mind a két csapat 16-16 büntetőt lőtt, a hazaiak kapusa háromszor, a vendégeké kétszer védett. A legvégén pedig a tavaly nyáron, három évre szerződtetett, 18 éves szlovén Timi Max Elsnik állt a labda mögé és eldöntötte a továbbjutást.

Derby vs. Carlisle (1:1) összefoglaló

"Az edző nem jelölgetett embereket a 11-esekhez, az rúgott, aki mentálisan a legfrissebbnek érezte magát. Több társam is rám szavazott ennél a büntetőnél, és nyugodt, magabiztos voltam, aminek a döntő gól lett a vége." - mondta a meccs után Elsnik.

A fiatal játékos az NK Aluminij csapatától érkezett tulajdonképpen a Derby U21-eseihez. Idén is az utánpótlásnál számítanak rá, a felnőttek között ez volt élete első meccse.