Ezt a csalódott morajt, míg él, nem felejti a román

2016. szeptember 5., hétfő 08:40

A világbajnoki selejtezők első játéknapján nagy drámák voltak, elég csak az angolok 95. percben lőtt győztes góljára gondolni. Az esti meccseken a románok még fokozták az izgalmakat, hiszen a 85. percben előnybe kerültek Montenegróval szemben, aztán két perc múlva Jovetic egyenlített.

A kolozsvári meccsen még volt egy fordulat, a románok egy teljesen jogos büntetőt kaptak az öt perces ráadás legvégén.

Az Eb-n Stancu kettőt is értékesített - őt azonban a 90. percben lecserélték -, most azonban az Anderlecht játékosa, Stanciu végezte el a tizenegyest, és nem talált kaput, így 1-1 maradt.

Nicolae Stanciu rossz tizenegyese

Másra nem is volt idő a meccsen.

A románok új kapitánya, Christoph Daum csatába küldte Bikfalvi Eriket, akiről korábban úgy hírlett szívesen folytatná a magyar válogatottban. Ez a kérdés most okafogyottá vált.

Az első kör után csak a dánok nyertek, minden elveszített pontnak nagy jelentősége ebben a csoportban, hiszen a lengyelek sem tudtak nyerni Kazahsztánban.