A leggyengébbel sem bírt Messi nélkül Argentína

2016. szeptember 7., szerda 09:27

Már a 8. fordulót játszották a dél-amerikai vb-selejtezőben, és a legnagyobb meglepetést Argentína okozta. Még úgy is váratlan eredmény a venezuelai 2-2, hogy Lionel Messi sérülés miatt nem lépett pályára. (A Barca sztárja a hétvégi bajnokira sem biztos, hogy rendbe jön.)

Nagyobb is lehetett volna a meglepetés, ha a végére az argentinok nem kapják össze magukat, Venezuela az 53. percben már 2-0-ra vezetett úgy, hogy a korábbi 7 meccséből mindössze egyetlen döntetlenre volt képes.

Aztán az 58. percben Pratto, majd a 83.-ban Otamendi végül csak begyömöszölt két gólt, így döntetlenre mentették a meccset. A 89. percben a szerencse is mellékjük állt, a hazaiaktól Mikel Villanueva a kapufát találta el.

Venezuela vs. Argentina (2:2) gól összefoglaló

Brazília úgy győzte le Kolumbiát 2-1-re, hogy mind a három gólt brazil játékos szerezte, Marquinhos öngólt fejelt, a találkozót és a három pont sorsát Neymar a 74. percben döntötte el. A barcelonai ezzel 48 gólos lett a válogatottban és utolérte az örökrangsorban negyedik Zicót.

Brazília vs. Kolumbia (2:1) gól összefoglaló

A brazilok ezzel a második helyre jöttek fel a Paraguayt 4-0-re kiütő Uruguay mögé. Az uruk Edinson Cavani két, Luis Suárez és Cristian Rodriguez góljaival nyertek, és vezetnek a selejtezőben. A dél-amerikai zónából négy csapat közvetlenül szerez jogot a világbajnoki részvételre, az ötödik helyezett pedig pótselejtezőt játszik az óceániai régió legjobbjával.

Vb-selejtező, 8. forduló

Az állás: 1. Uruguay 16 pont, 2. Brazília 15 (16-9), 3. Argentína 15 (9-6), 4. Kolumbia 13 (12-10), 5. Ecuador 13 (13-12), 6. Paraguay 12, 7. Chile 11, 8. Bolívia 7 (9-13), 9. Peru 7 (8-15), 10. Venezuela 2