Totti a 93.-ban döntötte el a háromórás meccset a tóvá vált stadionban

2016. szeptember 11., vasárnap 18:14

Az olasz bajnokság délutáni mérkőzései közül kettőn is az eső játszotta a főszerepet. A Genoa-Fiorentina mérkőzést félbe kellett szakítani a lezúduló csapadék miatt, míg Rómában csak a szünetet kellett megnyújtani egy órácskával, hogy megvárják, míg a pályáról valahogy lefolyik a víz.

The scenes at AS Roma's stadium right now. Could go swimming in it! *pic.twitter.com/1LqT0AaoDM

— FREEBETS.com (@freebets) September 11, 2016

Hogy hová folyt? Hát le a játékoskijárón, ami korrekt folyóvá változott, a stadion alatt pedig hangulatos tavas barlangban parkíroztak a mentőautók. Kialakult egy vízesés is.

The tunnel at the Olimpico has turned into a river due to extreme rainfall. #RomaSamp is temporarily suspended. pic.twitter.com/2kZNW8IVao

— AS Roma English (@ASRomaEN) September 11, 2016

Kész csoda, hogy egyáltalán folytatni tudták a meccset, de milyen jó, hogy így történt, legalábbis a rómaiak szempontjából. A félidőben ugyanis még a Sampdoria vezetett, ám a hazaiak az újrakezdés után egyenlítettek egy fantasztikus Totti-passzból Dzeko rúgta be a labdát a kapuba. A 26-án 40 éves világklasszis specialitását, az egyérintéses asszisztot mutatta be.

— Newton Heath (@Erwan_MUFC) September 11, 2016

A kapitány utolsó utáni percben belőtt büntetőjével meg is fordították a meccset.

Tán még ennél is nagyobb csoda, hogy a pályán ekkor már szinte egyáltalán nem látszott, hogy nem sokkal korábban csónakázni is lehetett volna rajta.

A waterfall appears at the Stadio Olimpicopic.twitter.com/ph1ATwv62R

— 101 Great Goals (@101greatgoals) 2016. szeptember 11.

A Genoa-Fiorentinát ezzel szemben nem folytatták, pedig nagyobb víz ott sem lehetett.

LA PIOGGIA FRENA GENOA-FIORENTINA: 0-0 DOPO SOLI 28′ DI GIOCO https://t.co/eQLNWtwVb6 pic.twitter.com/lijNRhhnUH