1-3, aztán 3-3, ez volt a 218. magyar derbi

2016. szeptember 24., szombat 23:05

A címvédő Ferencváros 3-3-as döntetlent játszott a vendég Újpest FC-vel az OTP Bank Liga 11. fordulójának zárómérkőzésén.

Nebojsa Vignjevics vagy egy jövőbelátó ember, vagy tényleg elképesztő jó szakember. Előre megjósolta azt, amit  a Fradi-Újpest meccsen történt. Azt jósolta a szerb szakember, hogy megszokták, hogy a Fradi támad, de a végén úgy is az Újpest támadói fognak nyerni.

Nos. A szerb Újpest-edző nem tévedett most sem. Hiszen így is kezdődött a 218. magyar derbi. Djuricin indult el a bal oldalon mindenkit lefutott és végül a hálóba pöckölt. A futball ilyenkor arról szól, hogy az elsőre kell rúgni egy másodikat is, főleg egy ilyen rangadón. Erre a Fradi ráfeküdt az eredményre, jött Diarra, aki végül is két megmozdulásából megfordította a meccset.

Előbb egy olyan lövéssel egyenlített, amelyet Dibusz egy évvel korábban még simán tolt volna ki oldalra. Aztán egy átlépős csellel csapta be az amúgy is szétzilált Fradi-védelmet. Tomas Doll edző érezhetően nem bízik a védelmében. Joggal, az Újpesti támadások szétzilálták az összetákolt a hátsó alakzatot, pedig egy olyan Újpest érkezett az Üllői útra, amely nem sűrűn rúg sok gólt. Bár egy hete a Videotonnak sikerült hármat, de kaptak is négyet.

Szóval, az 53. percben 3-1-ra vezetett az Újpest, és a játék képe alapján senki, de talán még a Fradi-futballisták sem gondolták volna azt, hogy ebből 3-3 lesz. Elképzelés nélküli volt a hazaiak játéka, nem volt koncepció, ötlet, semmi. Aztán kiderült, hogy mégis volt valami. Szerencse.

A 60. percben Leandro szenzációs szabadrúgásból lőtt egy gólt, majd öt perccel később Djuricin beadásából született egy szerencsétlen öngól. Egy pont összejött a Fradinak és a látottak alapján nyugodtan kijelenthető, hogy Újpest veszített kettőt.

A Fradi tényleg hátradőlt, de nem most, az előző szezon végén, amikor bajnok lett. És ha így folytatja, nem lesz meg az a 30. bajnoki cím. Ebben a szezonban biztos nem.

OTP Bank Liga, 11. forduló:

Ferencvárosi TC-Újpest FC 3-3 (1-2)

Groupama Aréna, 11 760 néző, v.: Kassai

Gólszerzők: Djuricin (11.), Leandro (60.), Pávkovics (65., öngól), illeve Diarra (20.), Balogh B. (38., 52. - a másodikat tizenegyesből)

Sárga lap: Pintér Á. (45+2.), Nagy D. (52.), Djuricin (66.), Leandro (84.), illetve Nagy G. (45.), Diarra (68.), Pávkovics (74.)

Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Leandro, Cukic, Ramírez - Nagy D., Gera - Rju (Csernik, 65.), Hajnal (Radó, a szünetben), Lovrencsics (Pintér Á., 27.) - Djuricin

Újpest: Balajcza - Nagy T. (Nagy G., 23.), Kecskés, Pávkovics, Mohl - Windecker, Cseke, Bardhi, Balogh B. - Diarra (Andric, 73.), Angelov (Lázok, a szünetben)

Vasas-Mezőkövesd Zsóry FC 4-0

Paksi FC-MTK Budapest 0-0

Budapest Honvéd-Videoton FC 1-2

Swietelsky Haladás-Gyirmót FC 0-1

Diósgyőri VTK-Debreceni VSC 1-3

Ferencváros-Újpest FC 3-3