A világ legjobb bírója szerint ez leszorított kéz

2016. szeptember 28., szerda 08:41

Az angol Mark Clattenburgöt a világ egyik legjobb játékvezetőjének tartják, nem véletlenül vezethette a legutóbbi Bajnokok Ligája-döntőt, majd öt meccset, a döntőt a nyári Európa-bajnokságon. Most viszont olyan nyilvánvaló kezezést nézett el a Dortmund-Real Madrid BL-meccsen, amely amatőr bíróktól is minimum kellemetlen.

A találkozó 11. percében szabadrúgást végezhetett el a Borussia Dortmund csatára, Pierre-Emerick Aubameyang. Lövése Cristiano Ronaldóról pattant le, egészen pontosan a kezéről. De nem a leszorított kezéről. A portugál egyszerűen belekapott a lövésbe, a kéz kereste a labda útját.

Azért is volt fontos ez a momentum, mert ekkor még 0-0 volt az állás, és a Real Madrid hét perccel később szerezte meg a vezető gólt. A meccs végül 2-2-es döntetlennel ért véget, Andre Schürrle a 87. percben egyenlített.

Két forduló után az F csoportban a Real Madridnak és a Dortmundnak 4-4 pontja van, a Sportingnak 3, Nikolics Nemanjáéknak, a Legiának nulla.