Guardiolát a BL-ben állították meg, Barca-fordítás és Bayern-zakó

2016. szeptember 28., szerda 23:08

28 gólos játéknappal zárult a BL csoportkörének második fordulója. A Barcelonát megizzasztották, a City az ellen a Celtic ellen botlott, ami két hete még hetet kapott a Barcától, a Bayern pedig ugyanúgy 1-0-ra kapott ki Madridban az Atléticótól, ahol áprilisban az elődöntő első meccsén.

Celtic-Manchester City 3-3

A vendégek Guardiola vezetésével 10-ből 10 meccset nyertek a szezonban, de a Celtic meglepte őket, és szenzációs gólra-gólt meccs alakult ki. A Celtic háromszor is vezetett, köszönhetően leginkább a szenzációs Moussa Dembélének, aki kettőt rúgott. Az angol csapat viszont mindháromszor vissza tudott jönni. Guardiola és a City ezzel nem 100 százalékos a szezonban, de még mindig veretlen.

Mönchengladbach-Barcelona 1-2

A csoportban azért picit lépéshátrányba került a Barcával szemben, ami Messi nélkül is győzött Mönchengladbachban. A Gladbach remek góllal még vezetett a szünetben, de aztán a vendégek benyomták őket. Neymar és Suárez igyekeztek irányítani a támadásokat, a németek pedig képtelenek voltak kontrázni. A csere Arda Turan egyenlített a hajrá kezdetén, majd 9 perccel később a Sommer kapusról kipattanó labdát Piqué kotorta a kapuba, miután csinált egy remek cselt.

Atlético-Bayern 1-0

A két csapat alig féléve BL-elődöntőt játszott, és Madridban ugyanez lett az eredmény. Akkor Saúl, most Carrasco lőtte a győztes gólt. Ancelotti már Real-edzőként is csak egyszer tudta legyőzni az Atléticót, most a Bayernnél sem ízlett neki a futballjuk: először kapott ki a németekkel. Ráadásul több is lehetett volna, ha a 84.-ben nem hagyja ki a büntetőt Griezmann.

Rosztov-PSV 2-2

Kétszer is vezetett a hazai csapat, ami azért váratlan, de a hollandok mindkétszer feljöttek, ráadásul az összes gól az első félidőben esett. Guardado az 57.-ben megnyerhette volna a vendégeknek, de ugyanúgy büntetőt rontott, mint két hete az Atlético ellen. Akkor kikaptak, most legalább az iksz meglett.

Arsenal-Basel 2-0

Az angolok voltak az esélyesek, és Walcott két góljával már a 30. percig elintézte a meccset. Az érdekesség az volt, hogy a két Xhaka fivér egymás ellen játszott, Granit az Arsenalban, Taulent a Baselben. Az Arsenal vezeti a csoportot, de nem egyedül.

Ludogorec-PSG 1-3

Hanem a PSG-vel együtt állnak élen az angolok, sőt, a franciáknak jobb a gólkülönbségük. Pedig nehéz meccset játszottak Bulgáriában, fordítaniuk kellett egy remek szabadrúgásgól után. Matuidi és a duplázó Cavani oldotta meg, de dráma azért akadt: a hazai Monti az 59.-ben büntetőt rontott, a 60.-ban Cavani belőtte a harmadikat.

Napoli-Benfica 4-2

Nagyon egyoldalú meccs volt, a Napoli már 4-0-ra elment, amikor a hajrában a portugálok kozmetikáztak az eredményen. Nagyon jól játszottak az olaszok.

Besiktas-Dinamo Kijev 1-1

Ricardo Quaresma csavarása volt a meccs fénypontja, Cigankov a 65.-ben egyenlített. A törökök így veretlenek, de nyeretlenek is, előttük 4 pont előnnyel vezeti a csoportot a Napoli.

BL, 2. forduló, 2. játéknap

A csoport:

Arsenal (angol)-FC Basel (svájci) 2-0 (2-0)

gólszerző: Walcott (7., 26.)

Ludogorec (bolgár) - Paris Saint-Germain (francia) 1-3 (1-1)

g.: Natanael (16.), illetve Matuidi (41.), Cavani (55., 60.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 4 pont (4-2), 2. Arsenal 4 (3-1), 3. Ludogorec 1 (2-4), 4. Basel 1 (1-3)

B csoport:

Napoli (olasz)-Benfica (portugál) 4-2 (1-0)

g.: Hamsik (20.), Mertens (51., 58.), Milik (54., 11-esből), illetve Guedes (71.), Salvio (86.)

Besiktas (török)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-1 (1-0)

g.: Quaresma (29.), illetve Cigankov (65.)

Az állás: 1. Napoli 6 pont, 2. Besiktas 2, 3. Dinamo Kijev 1 (2-3), 4. Benfica 1 (3-5)

C csoport:

Borussia Mönchengladbach (német)-FC Barcelona (spanyol) 1-2 (1-0)

g.: T. Hazard (34.), illetve Turan (65.), Piqué (74.)

Celtic (skót)-Manchester City (angol) 3-3 (2-2)

g.: Dembele (3., 47.), Sterling (20., öngól), illetve Fernandinho (12.), Sterling (28.), Nolito (55.)

Az állás: 1. FC Barcelona 6 pont, 2. Manchester City 4, 3. Celtic 1, 4. Borussia Mönchengladbach 0

D csoport:

Atlético Madrid (spanyol)-Bayern München (német) 1-0 (1-0)

g.: Carrasco (35.)

FK Rosztov (orosz)-PSV Eindhoven (holland) 2-2 (2-2)

g.: Poloz (8., 37.), illetve Propper (14.), De Jong (45.+2)

Az állás: 1. Atlético Madrid 6 pont, 2. Bayern München 3, 3. PSV Eindhoven 1 (2-3), 4. FK Rosztov 1 (2-7)