Az olaszok a 91. percben menekültek meg az égéstől Macedóniában

2016. október 9., vasárnap 22:41

Olaszország válogatottjának egyáltalán nem volt sima a Macedóniában lejátszott vb-selejtezője vasárnap este. Az első félidőben ugyan még ők vezettek Andrea Belotti góljával, viszont a hazaik a másodikban három perc alatt két gólt szereztek, és megfordították a meccset.

A macedónok előnye a 75. percig tartott, akkor érkezett Ciro Immobile, és beletette a lábát egy középre lőtt labdába, ezzel lett 2-2. De itt még nem volt vége, mert a 92. percben megint Immobile volt eredményes: Candreva emelte be a kapu elé a labdát, a támadó pedig közelről befejelte a győzelmet érő gólt.

A csoportban a spanyolok 2-0-ra verték idegenben Albániát, Izrael otthon 2-1-re végzett Liechtenstein ellen.

A D csoportban játszották a Wales-Grúzia-meccset, ahol Gareth Bale hiába szerezte meg a vezetést a találkozó elején, a vendégek a második félidőben egyenlítettek, így 1-1 lett a meccs.

Eseménydús lett a szerb-osztrák. A hazaiak kétszer is vezettek, mindkétszer Alekszandar Mitrovics góljával, ám az osztrákok mindkétszer egyenlítettek, majd a hajrában Dusan Tadics újra megszerezte a vezetést Szerbiának, és beállította a 3-2-es végeredményt. Ugyanebben a csoportban Írország 3-1-re nyert Moldovában.

Az I csoportban Izland azok után, hogy néhány napja a finneket verte egy 95. perces góllal, most megint nyert, csak ezúttal a törököket kapták el hazai pályán. Az első félidő vége előtt két perc alatt Toprak öngóljával és Alfred Finnbogason bombájával kerültek 2-0-s előnybe, ez lett a végeredmény is.

A csoport többi meccsén az ukránok 3-0-ra verték Koszovót a Krakkóban rendezett selejtezőn, a horvátok pedig idegenben győztek 1-0-ra a finnek ellen.

Európai vb-selejtezők, 3. forduló:

D csoport:

Szerbia-Ausztria 3-2 (2-1)

Moldova-Írország 1-3 (1-1)

Wales-Grúzia 1-1 (1-0)

A csoport állása: 1. Szerbia 7 pont (8-4), 2. Írország 7 (6-3), 3. Wales 5, 4. Ausztria 4, 5. Grúzia 1, 6. Moldova 0

G csoport:

Albánia-Spanyolország 0-2 (0-0)

Macedónia-Olaszország 2-3 (0-1)

Izrael-Liechtenstein 2-1 (2-0)

A csoport állása: 1. Spanyolország 7 pont (11-1), 2. Olaszország 7 (7-4), 3. Albánia 6 (4-3), 4. Izrael 6 (5-5), 5. Macedónia 0 (4-7), 6. Liechtenstein 0 (1-12)

I csoport:

Izland-Törökország 2-0 (2-0)

Finnország-Horvátország 0-1 (0-1)

Ukrajna-Koszovó 3-0 (1-0)

A csoport állása: 1. Horvátország 7 pont (8-1), 2. Izland 7 (6-3), 3. Ukrajna 5, 4. Törökország 2, 5. Finnország 1 (3-5), 6. Koszovó 1 (1-10)