Pogba bombagólja döntötte el a nap rangadóját

2016. október 10., hétfő 23:17 | aznap frissítve

A mi csoportunkban Magyarország megszerezte első győzelmét a vb-selejtezőkben. Először nyertünk Lettországban, Szalai Ádám három nap alatt harmadik gólját szerezte, feloldotta az összes létező gátat. A mi csoportunkban papírforma eredmények születtek. A portugálok hihetetlen magabiztosan, 6-0-ra nyertek Feröer-szigeteken, ahol nekünk csak egy 0-0 jött össze. Cristiano Ronaldo gólt lőtt megint, André Silva viszont 25 perc alatt hármat.

Svájc már nem lehet ennyire büszke, bár azért úgy nyertek 2-1-re, hogy elég sima volt a meccs, a hazaiak a 91. percben szépítettek. Nem is akármilyen bombagóllal. Ennél sokkal nagyobb bravúr, amit a luxemburgiak mutattak be. A jóval erősebb Fehéroroszország otthonából hoztak el egy pontot úgy, hogy a 44. perctől emberhátrányban játszottak, és Aurelien Joachim, a belga Lierse játékosa a 85. percben egyenlített.

A nap legnagyobb érdeklődéssel várt meccsén a franciák Hollandiában nyertek elég furcsa körülmények között. A 30. percben Paul Pogba, a Manchester United játékosa gondolt egy nagyot és 30. percben úgy jó harmincról hatalmas bombát engedett el, Stekelenburg csak bele tudott ütni, de besegítette csak a labdát.

Aztán a 41. percben nem kaptak 11-es a hollandok, Koscielni úgy mentett, hogy mind a két kezét érintette a labda. A hollandoknak volt még helyzete, a 89. percben hét méterről, fordulásból sem tudott betalálni.

A belgák nem a gibraltári 6-0 miatt írták be magukat a történelem könyvbe, hanem azzal, hogy Chrisian Benteke már a 6. másodpercben betalált. Benteke amúgy három gólig jutott a meccsen. A bosnyák válogatottban pedig Edin Dzeko szerezte mindkét gólt Ciprus ellen.

B csoport

Andorra-Svájc 1-2 (0-1)

gól: Martinez (91.), illetve Schär (19., 11-esből), Mehmedi (77.)

Feröer-szigetek - Portugália 0-6 (0-3)

gól: Silva (12., 22., 37.), Ronaldo (65.), Moutinho (91.), Cancelo (93.)

Svédország–Bulgária 3-0

A csoport állása: 1. Franciaország és Svédország 7-7 pont (5-1), 3. Hollandia 4, 4. Bulgária 3, 5. Fehéroroszország 2, 6. Luxemburg 1

H csoport

Bosznia-Hercegovina–Ciprus 2-0

Észtország–Görögország 0-2

Gibraltár–Belgium 0-6

A csoport állása: 1. Belgium 9 pont (13-0), 2. Görögország 9 (8-1), 3. Bosznia-Hercegovina 6, 4. Észtország 3, 5. Ciprus 0 (0-7), 6. Gibraltár 0 (1-14)