23 percig San Marino volt a világ legboldogabb csapata

2016. október 11., kedd 22:57

Az aktuális világranglistán 200. helyen álló San Marino legutóbb 2014-ben érte el azt a bravúrt, hogy döntetlent játszott valakivel, akkor az észtekkel ikszeltek egy Eb-selejtezőn.

Ezért is volt akkora az öröm a norvégok elleni keddi vb-selejtezőn. Az oslói meccs elején a hazaiak szerezték meg a vezetést egy San Marinó-i öngóllal, aztán a második félidőben, az 54. percben a norvég védelem asszisztálása mellett Mattia Stefanelli elé került a labda a tizenhatoson belül, és bebombázta a labdát a rövid felsőbe.

Óriási ünneplés kezdődött a pálya szélén, mivel gólt is csak nagyon ritkán szereznek, nemhogy idegenben egy vb-selejtezőn. Huszonhárom percig sikerült tartani az ikszet, azután viszont beindultak a norvégok, és rövid időn belül három gólt is berámoltak, így a vége 4-1-es hazai győzelem lett. A csoportban a németek 2-0-ra verték az északíreket, a csehek otthon játszottak 0-0-t Azerbajdzsánnal, amelynek már hét pontja van a csoportot vezető, kilencpontos németek mögött.

Nem tudtak nyerni az angolok sem Szlovéniában, ez a két csapat is 0-0-ra végzett, a skótok még pontot sem szereztek ugyanebben a csoportban, mert Szlovákia 3-0-ra elintézte őket.

Az E csoportban megint gólt szerzett Robert Lewandowski: a 95. percben fejelt gólt az örményeknek, ezzel nyertek 2-1-re. Montenegró idegenben győzött Dánia ellen 1-0-ra, a Kazahsztán-Románia pedig 0-0 lett.

Európai vb-selejtezők, 3. forduló:

C csoport:

Csehország-Azerbajdzsán 0-0

Németország - Észak-Írország 2-0 (2-0)

Norvégia-San Marino 4-1 (1-0)

Az állás: 1 Németország 9 pont, 2. Azerbajdzsán 7, 3. Észak-Írország 4, 4. Norvégia 3, 5. Csehország 2, 6. San Marino 0

E csoport:

Lengyelország-Örményország 2-1 (0-0)

Dánia-Montenegró 0-1 (0-1)

Kazahsztán-Románia 0-0

Az állás: 1 Montenegró 7 pont (7-1), 2. Lengyelország 7 (7-5), 3. Románia 5, 4. Dánia 3, 5. Kazahsztán 2, 6. Örményország 0

F csoport:

Litvánia-Málta 2-0 (0-0)

Szlovénia-Anglia 0-0

Szlovákia-Skócia 3-0 (1-0)

Az állás: 1. Anglia 7 pont, 2. Litvánia 5 (5-3), 3. Szlovénia 5 (3-2), 4. Skócia 4, 5. Szlovákia 3, 6. Málta 0