Huszti gólt lőtt a Bayern Münchennek

2016. október 15., szombat 16:18

A Bundesliga hetedik fordulójában az Eintracht Frankfurt a listavezető Bayern Münchennel 2-2-es döntetlent játszott. A München kétszer is vezetett, először Huszti Szabolcs egyenlített. A magyar középpályást később kiállították.

A Bayern már a tizedik percben vezetést szerzett Robben góljával, de a Frankfurt még az első félidőben egyenlíteni tudott, Huszti Szabolcs a 43. percben talált be. A Bayern a félpályánál veszített labdát, aztán nem is igen tudott reagálni a gyors kontrára. Huszti Oczipka előrevágott labdájára startolt rá, ami a 16-osnál még Boatengre is rápattant, de a védő megmozdulni sem tudott. Huszti pedig gondolkodás nélkül lőtt is.

Huszti gólja a Bayernnek

Huszti utoljára február 6-án szerzett gólt a Bundesligában, akkor a Stuttgart ellen volt eredményes.

Az Eintracht a 61. percig tartotta magát, de Kimmich góljával újra vezetést szerzett a Bayern. Négy percel később még reménytelenebb helyzetbe került a hazai csapat, mert Husztit második sárga lappal kiállították.

A Frankfurt tíz emberrel sem állt le, a 78. percben Fabián egyenlített (2-2). A középpályás a kapufa közelében állva, mellkassal tette a labdát kapuba. Ez a végeredményt is jelentette.

A Bayern a döntetlennel és 17 ponttal is maradt a Bundesliga élén, de az Ingolstadtot 2-1-re verő Köln két ponttal megközelítette. A Hertha így eggyel lejebb csúszva a harmadik a bajnokságban.

A Hoffeinheim 2-1-re győzött a Freiburg ellen, Szalai Ádámot nem cserélték be.