Agüero bombagólja enyhítette Guardiola bánatát

2016. október 29., szombat 17:55

Legutóbb szeptember 28-án, a Swansea elleni bajnoki meccsen nyert a Pep Guardiola által irányított Manchester City. A Premier League 10. fordulójában sikerült javítani a hat meccse tartó nyeretlenségen, a West Bromwich ellen nyert a City Sergio Agüero két góljával. A második az igazi bombagól volt. A City vezeti a PL-t.

Az argentin focista mostanában többször is a cserepadon kezdett, vagy ülte végig a meccset. Most viszont kezdőként kapott szerepet és kilenc perc alatt rúgott két góljával meg is hálálta a bizalmat. Előbb a 19. percben talált a kapuba.

Majd kilenc perccel később gyönyörű gólt szerzet. Egy lepattanót labdát 17 méterről, nagy erővel lőtte a bal felső sarokba, esélye sem volt a WBA kapusának.

A végén még Agüero egy szép gólpasszt adott Ilkay Gündigannak, a német válogatott futballista az utolsó percben a második gólját is megrúgta, így végül kiütéses 4-0 lett a vége.

De nem biztos, hogy Agüero érte el a forduló legszebb gólját. Legalábbis vetekszik vele a Middlesborough-ban futballozó Gaston Ramirez találata. Az uruguayi úgy talál a Bournemouth kapujába, hogy a saját térfelének közepéről indulva, mindenki mellett elvitte a labdát, majd a másik kapu előtt, hét méterre attól a hálóba lőtt.

Take a bow Gaston Ramirez! pic.twitter.com/pTV7nO5zkI

— ㅤ (@VintageSilva) October 29, 2016

A Manchester United megint szenvedett és továbbra is nagy bajban. Ezúttal a Burnley ellen nem tudott nyerni. Ráadásul Anders Herrera két sárga lap miatt idő előtt befejezte a meccset. A döntetlenhez az is kellett, hogy Tom Heaton óriási bravúrral megfogja Zlatan Ibrahimovic hat méteres kapáslövését. Az MU már csak 8. a bajnokságban.

Döntetlen lett a Tottenham-Leicester rangadó. A londoniak vezettek, de aztán egy buta védelmi hiba után egyenlített a bajnoki címvédő Leicester. A Tottenham ezzel a döntetlennel továbbra is egyedüliként veretlen a mezőnyben, ilyen hosszú sorozatra 1990 óta nem volt példa a klub történetében.

Az Arsenal Sunderlandban elért győzelméről itt számoltunk be.