Suárez köténygóljával nyert a Barca

2016. november 6., vasárnap 23:22

A Barcelona megszenvedett a Sevillával, de végül 2-1-re nyert a spanyol bajnokság 11. fordulójában.

A hazai Sevilla bekezdett az első félidőben, jóval több támadást vezetett és többet is lőtt kapura, mint a Barca. A 15. percben Vitolo kapott jó indítást egy kontrából és meg is szerezte a vezetést.

Ezután is többet nyomott a Sevilla, a Barca nem tudta felépíteni a támadásait, Messit és Neymart is jól levédekezték. A hazaiak azonban nem bírták el a saját iramukat, és szétestek a félidő végére. A 43. percben a takarásban lévő Messi gurított a kapuba (1-1).

A második félidő elején is volt még helyzete a Sevillának, de egyre inkább átvette az irányítást a Barca, ami a 61. percben el is döntötte a meccset. Labdaszerzés után a félpályáról indult meg a Barca, a végén Luis Suárez kapott remek passzt Messitől, és a jobbról behúzódó csatár kötényt adott a kapusnak (1-2).

A Barcelona a győzelmével maradt a bajnokság második helyén, két ponttal vezet előtte a Real Madrid.