C. Ronaldo nem kegyelmezett a letteknek

2016. november 13., vasárnap 22:48

A magyar válogatott vb-selejtezős csoportjában a papírformát hozta a három, továbbjutásra is esélyes csapat. Mieink bátran futballozva verték Andorrát, a svájciak legyőzték Feröer-szigeteket és a nap végén a Portugália is Lettországot.

Hatalmas fölényben futballoztak C. Ronaldóék, de az első félidőben csak egy 11-es gól jött össze nekik, amelyet a Real Madrid futballistája értékesített.

Aztán kaptak egy újabb büntetőt, ezt viszont Ronaldó már elrontotta.

A lettek ritkán jutottak el a portugál kapuig, de amikor eljutottak, abból gólhelyzet lett. Az első félidőben még elhibázták, a második félidő 67. percében már nem, Zjuzins lőtt hatalmas gólt. A gól után csak három perc telt el, jött William Carvalho és megint vezetést szerzett

De aztán jött Ronaldo és a 68. válogatottbeli gólját egy kapáslövésből érte el. Ezzel végleg eldöntötte a meccset, Bruno Alves a 92. percben állította be a végeredményt.

Tényleg a nagy gólok napja volt ez. Ebben az észtek ellen mesterhármast rúgó Dries Mertens járt az élen. Az első gólját egy legurított szabadrúgásból szerezte, a belgák végül nyolcat rúgtak az észteknek.

A harmadik gólja is szépségdíjas volt. Csodálatosan emelte el a kapus felett a Napoli futballistája.

A másik bombagól Miralem Pjanics érdeme. A bosnyák a görögök elleni meccsen lőtt fontos és kicsit szerencsés gólt. A bombaerős szabadrúgása a kapufáról Kamezisz kapus hátára, onnan pedig a gólba pattant.

De a dráma itt még nem ért véget. Jött a 95. perc és Cavellasz egy hatalmas bedobás után kipattanó labdát bombázott elképesztő erővel kapu jobb oldalába. Majdnem ugyanoda, ahová Pjanics az első gólját lőtte.

Európai vb-selejtezők

B csoport, 4. forduló:

Portugália-Lettország 4-1 (1-0)

Gól: Ronaldo (28., 85., az elsőt 11-esből), William Carvalho (70.), Bruno Alves (92.), illetve Zjuzins (67.)

Svájc - Feröer-szigetek 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Derdiyok (27.), Lichtsteiner (83.)

Magyarország-Andorra 4-0 (2-0)

G.: Gera (34.), Lang (43.), Gyurcsó (73.), Szalai (89.)

Belgium-Észtország 8-1 (3-1)

Görögország - Bosznia-Hercegovina 1-1 (0-1)

Ciprus-Gibraltár 3-1 (1-0)

A csoport állása: 1. Belgium 12 pont, 2. Görögország 10, 3. Bosznia-Hercegovina 7, 3. Ciprus 3 (3-8), 4. Észtország 3 (5-15), 5. Gibraltár 0

A csoport:

Bulgária-Fehéroroszország 1-0 (1-0)

Luxemburg-Hollandia 1-3 (1-1)

pénteken játszották:

Franciaország-Svédország 2-1 (0-0)

A csoport állása: 1. Franciaország 10 pont, 2. Hollandia 7 (8-4), 3. Svédország 7 (6-3), 4. Bulgária 6, 5. Fehéroroszország 2, 6. Luxemburg 1