Az egyik legnehezebb mozdulat a futballban

2016. november 29., kedd 09:47

Jó meccsek voltak hétfő este a Serie A-ban, a Napoli-Sassuolo 1-1 váratlan, a hazaiak ugyan vezettek, de a francia Defrel óriási góllal egyenlített. Kapásból helyezte be a labdát védhetetlenül, óriási gól volt.

Ez az egyik legnehezebb mozdulat a futballban, nagyon technikásnak kell lenni hozzá, hogy az ember ne rúgja ki a labdát a stadionból, ahhoz meg végképp, hogy még így be is tudja helyezni a kapu oldalába, mint Defrel. Erő nem igazán kell hozzá, érzés annál több.

A másik meccsen Inter-Fiorentina 4-2, ami egyértelműnek tűnik, és ha azt nézzük, hogy 20 perc után 3-0 volt - többek között egy újabb remek Icardi-találattal -, az is. Csakhogy a Fiorentina visszajött 3-2-re a szünet után, a második gólt már 10 emberrel lőtték.

Icardi a legvégén tudta csak eldönteni egy kipattanóból, ami tök egyszerűnek tűnt, de a becsúszó védő miatt ötlet kellett hozzá: az argentin ügyesen oda rúgta vissza, ahonnan a hátvéd csúszott.