Véleményes 11-essel mentett pontot a Napoli a 94. percben

2016. december 22., csütörtök 23:24 | aznap frissítve

Döntetlen lett a Fiorentina-Napoli rangadó a Serie A 18. fordulójában. Nem mindennapi fordulatot hozott a 3-3-as meccs, a végén egy elég véleményes tizenegyessel.

Nagyszerű Insigne-góllal kezdődött a meccs. Azzal együtt is, hogy a fiatal szélső lesről lépett vissza a 26 méteres bombagólja előtt, a találata zseniális volt.

A Napoli aztán még egyszer vezetett, a Fiorentina a 82. percben viszont már 3-2-re vezetett, de a 94. percben a belga Mertens eljátszotta a nagy halált, a bíró megette és befújta a büntetőt, amelyet Gabbiadino be is rúgott. 3-3 lett a vége, a döntetlen igazságos, de a végjáték miatt nem annyira.

A 37. percben szerzett vezetést a Chievo Rómában, de az AS Roma aztán hármat rúgott és nyert, már három ponttal áll a Napoli előtt, néggyel a Juventus mögött. Az AS Roma – ahogy a Juventus is – kilencből kilencet nyert hazai pályán ebben a szezonban.

Döbbenetes fordulatokat hozott a Cagliari-Sassuolo meccse. Vezetett a szárd csapat, de aztán a vendégek három perc alatt fordítottak, de a vezető góljuk után 10 főre fogyatkoztak. De még így is 3-1-re vezettek. Aztán jött egy 14 perces veronai üzemszünet és a Cagliari 4-3-ra fordított.

A Palermo 1-1-re végzett Pescarával. Sem Balogh Norbert, sem pedig Sallai Roland nem lépett pályára. A Torino 1-0-ra nyert, Andrea Belotti utolsó 16 meccsén 13. gólt szerezte. A vesztes csapatban, a Genoában a 88. percben pályára lépett Pietro Pellegri. A 15 éves játékos minden idők legfiatalabb futballistája, aki bemutatkozott a Serie A-ban.

Atalanta-Empoli 2-1 (0-0)

A Crotone-Juventus és a Bologna-AC Milan mérkőzéseket a szombati, Dohában sorra kerülő Szuperkupa miatt február 8-ra halasztották.