Hatalmas BL-nap bombameglepetésekkel

2015. szeptember 29., kedd 23:11

Óriási meccsek voltak a Bajnokok Ligája második körének első játéknapján, kedden.

E csoport

A Barcelona a Leverkusent fogadta, és egy újabb Ter Stegen-hiba miatt hátrányba került, a németek vezetéssel mentek szünetre. A Barca először kezdett Messi nélkül, helyettese, a 20 éves Sandro mindent kihagyott, Neymar is gyengébb volt. A 60.-ban elvesztették Iniestát is, sérüléssel, le kellett cserélni. Luis Enrique edző húzásai viszont bejöttek, a padról érkező Sergi Roberto kotorta az egyenlítést a Sandro-csere, Munir kipattanó lövése után, a marokkói adta egy perc múlva a gólpasszt Suareznek, aki 12 méterről kegyetlenül kilőtte a bal felsőt. A Barca 80 percig szenvedett, aztán 120 másodpercen belül megfordította a meccset.

Négy pontjával vezeti is a csoportját, ugyanis a másik meccsen BATE Boriszov-Roma 3-2. A fehérorosz csapat félóra alatt bepakolt hármat az olaszoknak, akik a szünet után visszajöttek, de csak szépítésig jutottak. A két hete Ter Stegennek fél pályáról gólt rúgó Florenzi az utolsó percben lécet lőtt, a labda ezúttal kifelé pattant.

F csoport

A Bayern München ötöt rúgott otthon a Dinamo Zagrebnek, Lewandowski hármat vállalt, bombaformában van ő és a csapata is. A lengyel 10 gólt lőtt egy héten belül, három meccsen.

A csoport másik mérkőzésén az Arsenal Londonban kapott ki 3-2-re az Olimpiakosztól.

A görögök kétszer is vezettek, az angolok egyenlítettek, de második góljukra egy percen belül kapták a harmadikat, a 66.-ban, és ezt már nem tudták elviselni.

Két meccs után nulla ponttal állnak, és a következő két meccsük a Bayern ellen jön. Nem nehéz leszűrni, hogy ebből most nem lesz továbbjutás.

G csoport

Az angol futball újabb gyenge napja volt Európában: Porto-Chelsea 2-1.

José Mourinho excsapata ellen csak egyszer tudott egyenlíteni, így a Premier League-klubok idei BL-mérlege eddig 6 meccs, 1 győzelem, 5 vereség.

Casillas legyőzte Mourinhót, ráadásul 152. BL-meccsével megelőzte Xavit, így ő játszott legtöbbször a sorozatban.

A Bajnokok Ligájában legtöbbször pályára lépett futballisták:

152: Iker Casillas (Real Madrid, FC Porto)
151: Xavi (FC Barcelona)
142: Raúl (Real Madrid, Schalke 04)
141: Ryan Giggs (Manchester United)
125: Clarence Seedorf (Ajax Amsterdam, Real Madrid, AC Milan)
124: Paul Scholes (Manchester United)
120: Roberto Carlos (Real Madrid, Fenerbahce)
116: Cristiano Ronaldo (Manchester United, Real Madrid)
115: Carles Puyol (FC Barcelona)
112: Thierry Henry (AS Monaco FC, FC Barcelona, Arsenal)

Maccabi-Dinamo Kijev 0-2, a nap kevés sima meccsének egyike.

H csoport

Lyon-Valencia 0-1 és Zenit-Gent 2-1, egyik sem meglepetés, a spanyolok nagyon fontos meccset nyertek az első kör veresége után.

A nap összes gólját és még többet is megnézhet itt.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

E csoport:
FC Barcelona (spanyol)-Bayer Leverkusen (német) 2-1 (0-1)
gólszerzők: Sergi Roberto (80.), Suárez (82.), illetve Papadopulosz (22.)

BATE Boriszov (fehérorosz)-AS Roma (olasz) 3-2 (3-0)
g: Sztaszevics (8.), Mladenovic (12., 30.), illetve Gervinho (66.), Toroszidisz (82.)

Az állás: 1. FC Barcelona 4 pont (3-2), 2. Bayer Leverkusen 3 (5-3), 3. BATE Boriszov 3 (4-6), 4. AS Roma 1 (3-4)

F csoport:
Bayern München (német)-Dinamo Zagreb (horvát) 5-0 (4-0)
g: Douglas Costa (13.), Lewandowski (21., 28., 55.), Götze (25.),

Arsenal (angol)-Olimpiakosz (görög) 2-3 (1-2)
g: Walcott (35.), Sánchez (65.), illetve Pardo (33.), Ospina (40., öngól), Finnbogason (66.)

Az állás: 1. Bayern München 6 pont (8-0), 2. Olimpiakosz 3 (3-5), 3. Dinamo Zagreb 3 (2-6), 4. Arsenal 0 (3-5)

G csoport:
Makkabi Tel-Aviv (izraeli) - Dinamo Kijev (ukrán) 0-2 (0-1)
g: Jarmolenko (4.), Júnior Moraes (50.)

FC Porto (portugál)-Chelsea (angol) 2-1 (1-1)
g: André André (39.), Maicon (52.), illetve Willian (45+2.)

Az állás: 1. Dinamo Kijev 4 pont (4-2), 2. FC Porto 4 (4-3), 3. Chelsea 3 (5-2), 4. Makkabi Tel-Aviv 0 (0-6)

H csoport:
Olympique Lyon (francia)-Valencia (spanyol) 0-1 (0-1)
g: Feghouli (42.)

Zenit (orosz)-Gent (belga) 2-1 (1-0)
g: Dzjuba (35.), Satov (67.), illetve Matton (56.)

Az állás: 1. Zenit 6 pont (5-3), 2. Valencia 3 (3-3), 3. Gent 1 (2-3), 4. Olympique Lyon 1 (1-2)