Az Arsenal megállította a Bayernt, életben van, übermeccs a L'kusen-Roma

2015. október 20., kedd 23:21

A Bajnokok Ligája 3. fordulójának első napja sem okozott csalódást, jó meccsek voltak egy igazi kimagasló derbivel és sok góllal.

A nap rangadója az Arsenal-Bayern München volt, amin az angolok az életben maradásért játszottak, hiszen két vereségből érkeztek, nyerniük kellett, hogy esélyük maradjon a továbbjutásra.

Az első félidőben is nekik volt a legnagyobb helyzetük, Neuer óriásit fogott, aztán a hajrában sikerült is gólt szerezniük. Kellett hozzá Neuer óriási hibája, akkora homályt ütött, hogy majd' elszállt a keze, a lecsorgót Giroud kotorta be közelről.

A hosszabbításban a kitámadó németeknek Özil lőtt gólt, elég rosszul találta el a labdát, de Neuer így is csak a vonal mögül tudta kihúzni. Kiszolgáltatott helyzetben volt a kapus, bravúr lett volna, ha fogja. Nagyszerű volt az alapvonali asszisztenstől, hogy észrevette, bent volt a labda.

A Bayernnek így megvan az első veresége a szezonban, az Arsenal visszajött, simán továbbjuthat a további három meccsen.

Leverkusenben játszották a nap meccsét, a Roma ment a németekhez, a találkozót Kassai Viktor vezette. Már a 3. percben jogos büntetőt fújt Toroszidisz kezezéséért, Chicharito nem is hagyta ki. A mexikói a 20.-ban duplázott, a Roma ugyanolyan rosszul kezdett, mint három hete, amikor a BATE Boriszov 3-0-ra rohanta le.

Csakhogy most De Rossi már a szünetig egyenlített, az 54.-ben Pjanic szabadrúgásával pedig már vezett is.

Falque rúgta a negyediket, 20 perccel a vége előtt úgy tűnt, eldőlt a meccs.

Csakhogy Kampl álomgólja a 85.-ben visszahozta a németeket, Mehmedi pedig ki is egyenlített 120 másodperccel később.

A csoport második helyéért lesz valószínűleg nagy küzdelem, a Barca ugyanis nyert Boriszovban, így biztosan vezeti a négyest.

A katalánok negyedóra után sérülés miatt elveszítették Sergi Robertót, de cseréje, Rakitic hozta a meccset. Pontosabban Neymar, aki két asszisztot tálalt a horvát elé.

Az elsőt kegyetlenül bevágta, a másodikat fineszesen benyeste az elfekvő kapus fölött a középpályás.

A Chelsea Kijevben játszott a Dinamo ellen, miután a Portótól kikapott, és a Maccabit verte, jó lett volna ismét győznie. Ez viszont nem jött össze, csak 0-0-ig jutottak.

A Porto simán verte az izraelieket.

A nap összes gólját és még több momentumát megnézheti itt.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E csoport:
BATE Boriszov (fehérorosz)-FC Barcelona (spanyol) 0-2 (0-0)
gól: Rakitic (48., 64.)

Bayer Leverkusen (német)-AS Roma (olasz) 4-4 (2-2)
gól: Hernández (4., 19., előbbit 11-esből), Kampl (84.), Mehmedi (86.), illetve De Rossi (29., 38.), Pjanic (54.), Falque (73.)
    Az állás: 1. FC Barcelona 7 pont, 2. Bayer Leverkusen 4, 3. BATE Boriszov 3, 4. AS Roma 2

F csoport:
Arsenal (angol)-Bayern München (német) 2-0 (0-0)
gól: Giroud (77.), Özil (94.)

Dinamo Zagreb (horvát)-Olimpiakosz (görög) 0-1 (0-0)
gól: Brown (79.)
    Az állás: 1. Bayern München 6 pont (8-2), 2. Olimpiakosz 6 (4-5), 3. Arsenal 3 (5-5), 4. Dinamo Zagreb 3 (2-7)

G csoport:
FC Porto (portugál) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 2-0 (2-0)
gól: Aboubakar (37.), Brahimi (41.)

Dinamo Kijev (ukrán)-Chelsea (angol) 0-0
    Az állás: 1 FC Porto 7 pont, 2. Dinamo Kijev 5, 3. Chelsea 4, 4. Makkabi Tel-Aviv 0

H csoport:
Zenit (orosz)-Olympique Lyon (francia) 3-1 (1-0)
gól: Dzjuba (3.), Hulk (56.), Danny (83.), illetve Lacazette (49.)

Valencia (spanyol)-Gent (belga) 2-1 (1-1)
gól: Feghouli (15.), Mitrovic (72., öngól), illetve Foket (40.)
    Az állás: 1. Zenit 9 pont, 2. FC Valencia 6, 3. Gent 1 (3-5), 4. Olympique Lyon 1 (2-5)