A Bayern ötöt, a Barca hármat lőtt, de hajszálon múlt a BL-nap

2015. november 4., szerda 23:30

Újabb zseniális nap a Bajnokok Ligájában: egy sor csapat továbbjuthatott/kieshetett volna, de végül mégse. Mindössze egy klub ment a 16 közé a negyedik kör második napján, sose találnák ki, melyik.

Bayern-Arsenal 5-1

Két hete az angolok 2-0-ra nyertek otthon, most pályán sem voltak, már a szünet 3-0 volt. Szép gólok, de továbbjutást mégsem értek.

Bayern München-Arsenal 5-1

Olimpiakosz-Dinamo Zagreb 2-1

Mégpedig azért nem ment tovább a Bayern, mert az Olimpiakosz a hajrában fordított, és begyűrte a horvátokat.

Így még senki sem esett ki, vagy jutott tovább az F csoportban, de a várható forgatókönyv az, hogy az utolsó fordulóban az Olimpiakosz-Arsenal dönt a Bayern mögötti helyről, míg a Dinamo akkorra már kiesik. Nagy lenne, méghozzá az angoloknak két góllal, vagy 4-3-ra kellene nyerniük Athénban. Mint a Liverpoolnak 2004 őszén kellett, szintén az Olimpiakosz ellen. Gerrard akkor megcsinálta a Poolnak, ami alig félév múlva BL-győztes lett.

Barcelona-BATE 3-0

Újabb Neymar-Suarez-show, a brazil kettőt lőtt, meglehetősen sima meccs volt. Vad II. remekül vezette, jól döntött a Barca büntetőjénél. Viszont a Barca sem ment tovább.

Roma-Leverkusen 3-2

Azért nem mentek tovább Neymarék, mert a végén az olaszok behúzták a meccset. Úgy indult, hogy sima lesz, 2-0-ra vezetett a Roma, a németek viszont a szünet után öt perc alatt kiegyenlítettek. A győztes góllal a Roma átvette a második helyet a csoportban, de még a Bayer is befoghatja a Barcát. A győztes büntető jogos volt, Salah-ot belökték a kapuba.

Ami valószínű: a Barca mögött a Roma, vagy a Bayer lép majd tovább az E csoportból.

Chelsea-Dinamo Kijev 2-1

Mourinhónak, a londoniak edzőjének két meccset adtak, ezt, és a hétvégi, Stoke elleni bajnokit, hogy megtartsa az állását. Egy öngóllal ma sokáig vezettek, de aztán a Kijev egyenlített, így a portugál állása nem volt éppen biztonságban. Willian viszont a 83.-ban megmentette egy újabb nagyszerű szabadrúgásgóllal.

Maccabi-Porto 1-3

A szokásos magabiztos Porto-siker, semmi nem fogja őket megmenteni a csoportelsőségtől, de erre még három hetet várniuk kell.

Lyon-Zenit 0-2

És akkor itt a nap egyetlen továbbjutója, a Zenit. Dzjuba lőtte mind a kettőt, Hulk most gólok helyett asszisztokban jeleskedett, mindkét találatot ő készítette elő.

Gent-Valencia 1-0

A belgák első BL-győzelmükkel még tovább is juthatnak, de a Valencia sincs nagy bajban. A Lyonnak hajszálnyi esélye maradt a továbbjutásra.

A szerda percről perce, az összes góllal és még többel, itt.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

E csoport:
FC Barcelona (spanyol)-BATE Boriszov (fehérorosz) 3-0 (1-0)
gól: Neymar (31., 83., az elsőt 11-esből), Suárez (60.)

AS Roma (olasz)-Bayer Leverkusen (német 3-2 (2-0)
g: Salah (2.), Dzeko (29.), Pjanic (81., 11-esből), illetve Mehmedi (46.), Hernandez (51.)
kiállítva: Ömer Toprak (79., Bayer Leverkusen)
    Az állás: 1. FC Barcelona 10 pont, 2. AS Roma 5, 3. Bayer Leverkusen 4, 4. BATE Boriszov 3

F csoport:
Bayern München (német)-Arsenal (angol) 5-1 (3-0)
g: Lewandowski (10.), Müller (29., 89.), Alaba (44.), Robben (55.), illetve Giroud (69.)

Olimpiakosz (görög)-Dinamo Zagreb (horvát) 2-1 (0-1)
g: Pardo (65., 90.), illetve Hodzic (21.)
kiállítva: Pivaric (79., Dinamo Zagreb)
    Az állás: 1. Bayern München 9 pont (13-3), 2. Olimpiakosz 9 (6-6), 3. Arsenal 3 (6-10), 4. Dinamo Zagreb 3 (3-9)