Messi, Lewandowski, Chelsea: bombafutball a BL-ben

2015. november 24., kedd 23:29

Óriási nap volt újra a Bajnokok Ligájában, megszórta ellenfelét a Barca, a Bayern, a Chelsea, az Arsenal is, de a nap legértékesebb gólja Lyonban esett, és a Gent szerezte a hosszabbításban.

E csoport

Visszatért a Barca kezdőjébe Messi, ez volt a nap legnagyobb híre a kezdés előtt, aztán gyorsan bizonyította is, nem felejtett el semmit a két hónap alatt, míg sérült volt: 3-0-val fordultak a Roma ellen, az argentin emelte a másodikat Suarez vezető és harmadik találata, egy szenzációs kapásgól között.

Barcelona-Roma 6-1

A fordulás után jöttek tovább a hazai gólok, ismét Messi, Piqué és Adriano, utóbbi a kipattanóból Neymar kapusba rúgott flegma büntetője után. Dzeko a másik oldalon hibázott büntetőt, Ter Stegen szépet védett, a bosnyák csatár a meccs utolsó labdaérintésével fejelte a szépítő gólt.

A Barca már a kezdés előtt továbbment, mert az egyik koraesti meccsen a BATE 1-1-et játszott a Leverkusennel.

A Romának sem kell viszont elszomorodnia, ha az utolsó körben otthon verik a BATE-t, továbbjutnak a Barca mögött.

F csoport

A Bayernnek egy pont kellett a továbbjutáshoz, meg is szerezte, nem bízta a véletlenre, mert már a félidőig hármat pakolt be az Olimpiakosznak. A vége 4-0.

Bayern-Olympiakosz 4-0

A görögöknek semmi nincs veszve, mert így, hogy az Arsenal 3-0-ra verte a Dinamo Zagrebet, óriási ki-ki meccs jön a Bayern mögötti helyért az utolsó körben: Olimpiakosz-Arsenal. A görögök 0-1-es vagy 1-2-es vereséggel is továbbmennek, vagy ha pontot szereznek. Az Arsenalnak egynél több gólos győzelem kell, vagy 2-3-tól felfelé elég az egygólos is.

Arsenal-Dinamo Zagreb 3-0

G csoport

Teljesen megbolondult itt a helyzet, mert a Porto nagyon váratlanul otthon kapott ki 2-0-ra a Dinamo Kijevtől, a Chelsea pedig idegenben verte 4-0-ra a Maccabit.

Maccabi Tel-Aviv-Chelsea 0-4

Mindez azt jelenti, hogy az utolsó fordulóban egy iksz a Chelsea-Portón kiejti a Portót, már ha a Dinamo győz a másik meccsen - ezzel az ukránok csoportelsők lennének. Mourinhóéknak tehát jó az iksz, a Portónak győznie kell a biztos továbbjutáshoz. A Dinamónak szintén.

H csoport

A Zenit már az előző körben továbbment, tiszta sor, most is nyertek, csoportelsők. A Gent zseniális volt, fordított Lyonban, ezzel megelőzte a Szentpéterváron veszítő Valenciát, és ha az utolsó körben veri otthon a Zenitet, első belga csapatként BL-nyolcaddöntőbe kerül.

Lyon-Gent 1-2

Az első belga gólt is érdemes megnézni, csavartak egyet a szokásos szabadrúgás-koreográfián.

Az összes gólt és a nap eseményeit percről percre megnézheti itt.

BL, 5. forduló, 1. játéknap

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:
    E csoport:
FC Barcelona (spanyol)-AS Roma (olasz) 6-1 (3-0)
gól: Suárez (15., 44.), Messi (18., 60.), Piqué (56.), Adriano (77.), illetve Dzeko (91.)

BATE Boriszov (fehérorosz)-Bayer Leverkusen (német) 1-1 (1-0)
g.: Gordejcsuk (2.), illetve Mehmedi (68.)
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Barcelona 13 pont, 2. Bayer Leverkusen 5 (12-11), 3. AS Roma 5 (11-16), 4. BATE Boriszov 4

F csoport:
Arsenal (angol)-Dinamo Zagreb (horvát) 3-0 (2-0)
g.: Özil (29.), A. Sánchez (33., 69.)

Bayern München (német)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 4-0 (3-0)
g.: D. Costa (8.), Lewandowski (16.), Müller (20.), Coman (70.)
kiállítva: Badstuber (53., Bayern München)
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. Olimpiakosz 9, 3. Arsenal 6, 4. Dinamo Zagreb 3

G csoport:
FC Porto (portugál)-Dinamo Kijev (ukrán) 0-2 (0-1)
g.: Jarmolenko (35., 11-esből), González (64.)

Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Chelsea (angol) 0-4 (0-1)
g.: Cahill (20.), Willian (73.), Oscar (77.), Zouma (91.)
kiállítva: Ben Haim (41., Makkabi)
    Az állás: 1. Chelsea 10 pont (11-3), 2. FC Porto 10 (9-6), 3. Dinamo Kijev 8, 4. Makkabi Tel-Aviv 0

H csoport:
Olympique Lyon (francia)-Gent (belga) 1-2 (1-1)
g.: Ferri (7.), illetve Milicevic (32.), Coulibaly (95.)

Zenit (orosz)-FC Valencia (spanyol) 2-0 (1-0)
g.: Satov (15.), Dzjuba (74.)
kiállítva: Vezo (80., Valencia)
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Zenit 15 pont, 2. Gent 7, 3. Valencia 6, 4. Olympique Lyon 1

A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe jut, a harmadikok pedig az Európa Ligában folytatják.