Kabarét csinált a BL-nyitónapból a Barca és a Bayern

2016. szeptember 13., kedd 23:15

Elkezdődött a Bajnokok Ligája öt éles, két kvázi gálameccsel, a skót bajnok és az orosz második szenvedett. Egy meccs elmaradt.

C csoport

A Barca-Celtic-kel kell kezdenünk, ami 7-0 lett, pedig a 25.-ben lehetett volna 1-1 is (legalábbis egy időre): Ter Stegen buktatta a kiugró Moussa Dembelét, de aztán megfogta a büntetőjét. Innen kezdve teljes gála, Messi 3, Suarez 2, Neymar és Iniesta 1-1 gólt lőtt. A brazil négy gólpasszt osztott le.

Barcelona vs. Celtic (7:0) gól összefoglaló

A csoport másik meccse kedden, a Manchester City-Mönchengladbach eső miatt elmaradt. Később kiderült, a meccset szerda este pótolják, 20:45-től.

D csoport

Itt a Bayern 5-0-ra verte a Rosztovot. Az új edző Carlo Ancelottival parádés a csapat, három meccs a Bundesligában, illetve a BL-ben, 13-0-ás gólkülönbség. Érdekesség, hogy Kimmich duplázott, Lewandowski, Müller, Bernat egyet-egyet lőtt.

Bayern vs. Rostov (5:0) gól összefoglaló

PSV-Atletico a másik meccsen 0-1, ez rengeteg gól ahhoz képest, amennyit tavaszi két nyolcaddöntőjükön össze tudtak hozni 210 perc alatt, akkor nem esett gól. Saúl Niguez döntött, bár Guardado egy hihetetlen kamutizenegyesből egyenlíthetett volna az első félidő hosszabbításában, de Oblak kivédte. Martin Atkinson bíró egészen botrányosan vezette a meccset, két tiszta büntetőt nem adott meg a PSV-nek. Az egyiknél lökött Godin, a másiknál kézzel ütött a labdába.

Saul Niguez gólja - PSV vs. Atletico Madrid (0:1)

A csoport

Itt játszották a nap rangadóját, a PSG-Arsenalt, ami szenzációsan indult, Cavani 42 mp után gólt fejelt. A párizsiak BL-történetének leggyorsabb gólja, az uruguayi a saját 56 mp-es rekordját döntötte meg.

Cavani gólja - PSG vs. Arsenal (1:0)

Utána viszont a lábában maradt a győzelem, elképesztő ziccereket, még üres kaput is hibázott, így a 78.-ban Alexis egyenlített, 1-1 lett.

Alexis Sánchez gólja - PSG vs. Arsenal (1:1)

Kassai Viktor a végén kiosztott egy páros pirosat dulakodásért, de csak Giroud kiállítása volt jogos, Verrattié nem.

A másik meccsen a Basel örülhetett a hazai iksznek, a bolgár bajnok Ludogorec sokáig vezetett.

B csoport

Benfica-Besiktas 1-1

A portugálok sajnálhatják, majdnem végig vezettek, Talisca a 93.-ban egyenlített.

Talisca gólja - Benfica vs. Besiktas (1:1)

Dinamo Kijev-Napoli 1-2

Arkadiusz Milik első gólja - Dynamo Kyiv vs. Napoli (1:1)

A nap egyetlen fordítását az olaszok hozták össze, illetve Arkadiusz Milik, aki szenzációsan kezdett a Napoliban.

Arkadiusz Milik második gólja - Dynamo Kyiv vs. Napoli (1:2)

Bajnokok Ligája, 1. forduló, 1. nap

A csoport:
Paris Saint-Germain (francia)-Arsenal (angol) 1-1 (1-0)
gól: Cavani (1.), illetve Sánchez (78.)

FC Basel (svájci)-Ludogorec (bolgár) 1-1 (0-1)
g.: Steffen (80.), illetve Jonathan Cafú (45.)

B csoport:
Benfica (portugál)-Besiktas (török) 1-1 (1-0)
g.: Cervi (12.), illetve Talisca (90+3.)

Dinamo Kijev (ukrán)-SSC Napoli (olasz) 1-2 (1-2)
g.: Garmas (26.), illetve Milik (36., 45+2.)

C csoport:
FC Barcelona (spanyol)-Celtic Glasgow (skót) 7-0 (2-0)
g.: Messi (3., 27., 60.), Neymar (50.), Iniesta (59.), Suárez (75., 88.)

Az angol Manchester City-Borussia Mönchengladbach találkozót rossz időjárási körülmények miatt elhalasztották.