Szokásos Real, remek Leicester és BVB, Porto-dráma a BL-ben

2016. október 18., kedd 23:52

Nem volt olyan sok gól, mint az eddigi idei BL-játéknapokon, de nem unatkoztunk, és aki nem látta élőben, menet közben, itt újraélheti a napot, megnézheti az összes gólt.

E csoport

Bayer Leverkusen - Tottenham Hotspur 0-0

A meccs egy védés miatt marad emlékezetes, a BL-ben is bemutatkozott a videóbíró, Lloris Chicharito kísérletét fogta meg a gólvonal belső harmadában.

CSZKA Moszkva - Monaco 1-1

A Monacótól kölcsönben lévő Lacina Traoré egy kipattanóból szerzett vezetést, három perccel a vége előtt egyenlített Bernardo Silva közeli, de szép csavarással.

A csoport rettentően szoros, itt abszolút bármi lehet még a következő három játéknapon.

F csoport

Real Madrid - Legia Warszawa 5-1

Sokat nem kell elemezni, egy teljesen kinyíló Real ellen is hatástalan volt Nikolics Nemanja csapata, igaz, ő csak az utolsó negyedórában volt a pályán. Két könnyen védhető lövést tudott összehozni. Társainak szerencséje sem volt, hivatalosan öngólnak adták Marcelo megpattanó lövését, 3-1-nél tiszta büntetőt nem kaptak meg a vendégek. Cristiano Ronaldo 98 gólnál jár a BL-ben, ma csak két gólpassz jött neki össze, nem az ő meccse volt.

Sporting - Borussia Dortmund 1-2

A BVB az első félidőben két szép góllal - Aubameyang és Weigl - a szünetig elhúzott, a portugálok tizenhatoson belüli szabadrúgásból szépítettek a hajrában. Bartra adta haza a labdát, Bruno Cesar lőtte be a tízméteres szabadot.

G csoport

Brugge - Porto 1-2

A nap drámája, a hazaiak sokáig vezettek, és még a 92.-ben is ikszre állt a meccs, akkor jött a döntő tizenegyes.

Leicester City - Kobenhavn 1-0

Az angol bajnok Leicesternek a Premier League-ben 8 pontja van, most a BL-ben már kilenc. Háromból hármat nyertek, és egyetlen csapatként még gólt sem kaptak a Bajnokok Ligájában. Slimani a hajrában ráadásul berúgta a második góljukat is, de a bíró  - les miatt - tévesen érvénytelenítette a találatot. Kasper Schmeichel a 90.-ben védte meg az 1-0-át. A Leicester egy győzelemre a biztos továbbjutástól.

H csoport

Dinamo Zagreb - Sevilla 0-1

A Sevilla hozta a minimumot, és ezzel továbbra is élen van a csoportban, a Juvéval együtt.

Lyon - Juventus 0-1

Az olaszoknak persze sokkal kalandosabb meccsük volt, Buffon már az első félidőben büntetőt fogott, Lacazette lövését védte. A másodikban is nagyokat hárított, ráadásul az 54.-ben Leminát kiállították, így elég kemény hajrá állt előttük. De megoldották, Cuadrado lehetetlen szögből lőtt gólt, kellett hozzá a kapus is, de meglett a három pont a vendégeknek.

Bajnokok Ligája, 3. forduló, 1. nap

E csoport:
CSZKA Moszkva (orosz)-AS Monaco (francia) 1-1 (1-0)
gólszerzők: Traore (34.), illetve Silva (87.)

Bayer Leverkusen (német)-Tottenham Hotspur (angol) 0-0

Az állás: 1. Monaco 5 pont, 2. Tottenham Hotspur 4, 3. Bayer Leverkusen 3, 4. CSZKA Moszkva 2

F csoport:
Real Madrid (spanyol)-Legia Warszawa (lengyel) 5-1 (3-1)
g.: Bale (16.), Jodlowiec (20., öngól), Asensio (37.), Lucas (68.), Morata (84.), illetve Radovic (22., 11-esből)

Sporting Lisboa (portugál)-Borussia Dortmund (német) 1-2 (0-2)
g.: Cesar (67.), illetve Aubameyang (9.), Weigl (43.)
    Az állás: 1. Borussia Dortmund 7 pont (10-3), 2. Real Madrid 7 (9-4), 3. Sporting CP 3, 4. Legia Warszawa 0

G csoport:
FC Bruges (belga)-FC Porto (portugál) 1-2 (1-0)
g.: Vossen (12.), illetve Layun (68.), Silva (93., 11-esből)

Leicester City (angol)-FC Köbenhavn (dán) 1-0 (1-0)
g.: Mahrez (40.)
    Az állás: 1. Leicester City 9 pont, 2. FC Köbenhavn 4 (5-2), 3. FC Porto 4 (3-3), 4. Club Brugge 0

H csoport:
Olympique Lyon (francia)-Juventus (olasz) 0-1 (0-0)
g.: Cuadrado (76.)
kiállítva: Lemina (54., Juventus)

Dinamo Zagreb (horvát)-Sevilla (spanyol) 0-1 (0-1)
g.: Nasri (37.)
    Az állás: 1. Juventus 7 pont (5-0), 2. Sevilla 7 (2-0), 3. Olympique Lyon 3, 4. Dinamo Zagreb 0