Őrület: 8-4 és BL-csúcs magyar góllal

2016. november 22., kedd 23:27

A már korábban továbbjutott Borussia Dortmundhoz öt csapat csatlakozott kedden a Bajnokok Ligájában.

2003. november 5-én Monaco-Deportivo meccset játszottak a Bajnokok Ligájában, 8-3 lett. Csúcs, ami keddig élt: Borussia Dortmund - Legia Warszawa 8-4. 12 gól még sosem volt BL-meccsen.

Egészen őrületes 90 perc volt, még a Legia vezetett 1-0-ra, de aztán a forduló előtt már továbbjutott - de még nem csoportelső - BVB átrobogott rajta. Volt még 3-2 is, a félidőben 5-2-nél jártunk. A németek végig legalább három góllal vezettek, akkor találtak be, amikor akartak, és ennek megfelelően könnyelműek is voltak védekezésben.

7-3-nál jött a csere Nemanja Nikolics, övé lett a csúcsbeállító 11. gól, ez volt az első találata a Bajnokok Ligájában. Utána Reus a 93. percben döntötte meg a rekordot.

Nikolicsék 24 góllal beállították a legtöbb kapott gól csúcsát a BL-ben, még a BATE Boriszovval megosztva övék ez a nem túl nagy dicsőség. Csakhogy ez semmit nem számít, mert az utolsó fordulóban még esélyük lesz bejutni az Európa Ligába.

Az F csoportban ugyanis a BVB után a Real is továbbment kedden, mert 2-1-re verte a Sportingot idegenben. Madridban játszanak két hét múlva a Dortmunddal a csoportelsőségért.

A harmadik helyért pedig így a Legia fogadja a Sportingot, és ha legyőzi, legyen bármilyen negatív gólcsúcs az övé, tavasszal folytathatja az Európa Ligában. December 7-én játsszák azt a rangadót.

A Leicester City is rekordot döntött, kedden újra nyert, és csoportelsőként, BL-újoncként jutott a nyolcaddöntőbe. Ötödik meccsükön negyedszer győztek, most a Bruggét verték 2-1-re Okazaki és Mahrez találatával. 2-0-nál kapták be az első góljukat a BL-ben. A G csoportban mögöttük a Porto a második, de a Kobenhavn, amivel 0-0-t játszottak a portugálok kedden, Dániában, az utolsó körben még megelőzheti őket.

Az E csoportban már kora este lejátszották Moszkvában a CSZKA-Leverkusen meccset, ami 1-1 lett, és mivel utána este a Monaco 2-1-re megverte a Tottenhamet, magával húzta a 16 közé a Leverkusent. Az angolok kiestek a BL-ből, mivel bár pontban még befoghatják a németeket, egymás elleni eredményekben rosszabbak.

H csoport: a Juve 3-1-re verte hátrányból a Sevillát, ráadásul idegenben, igaz, emberelőnyben, és továbbment.

Mögötte viszont még bármi lehet, sőt, a Sevilla még őket is megelőzheti, de ki is eshet: a spanyolok a Lyonnal döntenek a másik továbbjutóhelyről, két hét múlva, ráadásul egymás ellen, Franciaországban.

A kedd majdnem összes gólját megnézheti itt, és újrakövetheti az eredmények alakulását.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

E csoport:
AS Monaco (francia)-Tottenham Hotspur (angol) 2-1 (0-0)
gól: Sidibe (48.), Lemar (53.), illetve Kane (52., 11-esből)

CSZKA Moszkva (orosz)-Bayer Leverkusen (német) 1-1 (0-1)
gól: Natcho (76., 11-esből), illetve Volland (16.)

Az állás: 1. (már továbbjutott) AS Monaco 11 pont, 2. (már továbbjutott) Bayer Leverkusen 7, 3. Tottenham Hotspur 4, 4. CSZKA Moszkva 3

F csoport:
Borussia Dortmund (német)-Legia Warszawa (lengyel) 8-4(5-2)
gól: Kagava (17., 18.), Sahin (20.), Doembele (29.), Reus (32., 52., 93.), Passlack (81.), illetve Prijovic (10., 24.), Kucharczyk (57.), Nikolics (83.)

Sporting Lisboa (portugál)-Real Madrid (spanyol) 1-2 (0-1)
gól: Silva (80., 11-esből), illetve Varane (29.), Benzema (87.)
piros lap: Pereira (64., Sporting)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Borussia Dortmund 13 pont, 2. (már továbbjutott) Real Madrid 11, 3. Sporting Lisboa 3, 4. Legia Warsawa 1

G csoport:
FC Köbenhavn (dán)-FC Porto (portugál) 0-0

Leicester City (angol)-FC Bruges (belga) 2-1 (2-0)
gól: Okazaki (5.), Mahrez (30.), illetve Izquierdo (52.)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Leicester City 13 pont, 2. FC Porto 8, 3. FC Köbenhavn 6, 4. FC Bruges 0

H csoport:
Sevilla (spanyol)-Juventus (olasz) 1-3 (1-1)
gól: Pareja (9.), illetve Marchisio (45+2., 11-esből), Bonucci (84.), Mandzukic (94.)
piros lap: Vazquez (36., Sevilla)

Dinamo Zagreb (horvát)-Olympique Lyon (francia) 0-1 (0-0)
gól: Lacazette (72.)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Juventus 11 pont, 2. Sevilla 10, 3. Olympique Lyon 7, 4. Dinamo Zagreb 0