-14 fok, tönkreverés, ollózás és PSG-szívás a BL-ben

2016. december 6., kedd 23:51

A 8 meccs 25 gólját, ami kedden esett, megnézheti itt.

Az utolsó előtti idei Bajnokok Ligája-napon, az A, B, C és a D csoport keddi meccsein a B csoportban volt igazi kérdés, hogy a Napoli-Benfica-Besiktas hármasból ki megy tovább.

A Besiktasnak nyernie kellett volna, vagy ikszelnie, ha a Napoli kikap a Benficától, de nem jött össze: kikaptak 6-0-ra  Dinamo Kijevtől. Pechesek is voltak, mert a bíró több kétes döntést hozott, a 29. percben büntetőt adott és piros lapot, amikor talán kifelé is ítélhetett volna. De ami valószínűleg a játékvezetőnél is jobban megvágta a törököket, az a hőmérséklet volt: -14 fokban kellett játszaniuk.

A Napoli megverte a Benficát 2-1-re, megtartotta helyét a csoport élén, a portugálok továbbmentek mögöttük. A Besiktasnak marad az Európa Liga.

Az A csoportban az élen volt dráma, a PSG a Ludogorect fogadta, és csak nyernie kellett volna a csoportelsőséghez. Csakhogy a bolgárok kétszer is meglepték a párizsiakat, így hiába ollózott az 1-1-ért Cavani, a vége 2-2.

És mivel az Arsenal 4-1-re lelépte idegenben a Baselt, megnyerte a csoportot. A spanyol Lucas Perez mesterhármast rúgott.

Ugyanúgy, ahogy Arda Turan is, a Barcában. A C csoportban már minden eldőlt, de a Barcelona azért megverte 4-0-ra a Mönchengladbachot. Messinek két gól kellett volna Cristiano Ronaldo csoportkörös gólcsúcsának beállításához, de csak egy jött össze neki, így nem lett meg a 11, csak a 10. A Barca 916 pontosat passzolt 993-ból, harmadik hazai BL-meccsén se kapott gólt, 7-0, 4-0, 4-0, így hozták le otthon a mérkőzéseiket.

Manchester City-Celtic 1-1, a skótok kiestek, a Gladbach megy az EL-be, a Barca első, a City második.

A D csoportban voltak a legunalmasabb rangadók, a Bayern egy Lewandowski-szabadrúgással verte a már biztos első Atleticót. PSV-Rosztov 0-0, az oroszok az utolsó percben a vonalról mentettek, így a hollandok kiestek, a Rosztov az EL-ben folytathatja.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

A csoport:
FC Basel (svájci)-Arsenal (angol) 1-4 (0-2)
gól: Doumbia (78.), illetve L. Pérez (8., 16., 47.), Iwobi (54.)

Paris Saint-Germain (francia)-Ludogorec (bolgár) 2-2 (0-1)
gól: Cavani (61.), Di María (93.), illetve Misidjan (15.), Wanderson (69.)

A csoport végeredménye: 1. Arsenal 14 pont, 2. Paris Saint-Germain 12, 3. Ludogorec 3, 4. Basel 2

B csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-Besiktas (török) 6-0 (4-0)
gól: Besegyin (9.), Jarmolenko (31., 11-esből), Bujalszkij (33.), González (45+3.), Szidorcsuk (60.), Moraes (77.
kiállítva: Beck (29., Besiktas), Aboubakar (56., Besiktas)

Benfica (portugál)-SSC Napoli (olasz) 1-2 (0-0)
gól: Jimenez (87.), illetve Callejón (60.), Mertens (79.)

A csoport végeredménye: 1. Napoli 11 pont, 2. Benfica 8, 3. Besiktas 7, 4. Dinamo Kijev 5