Kozák Danuta aranyérmes az Európa-bajnokságon

2016. június 26., vasárnap 10:17

A kajakos Kozák Danuta aranyérmet szerzett 500 méter egyesben a moszkvai kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján. De nem ez volt az egyetlen magyar aranyérem: Szabó Gabriella, Kozák Danuta párosa is első lett 500 méteren.

Különösen érdekes volt az egyes döntője, ugyani nem hangzott el a rajtvezényszó, ez pedig kaotikus starthoz vezetett.

"Az utolsó dolog, ami elhangzott, hogy egy perc múlva rajt, álljunk be a rajtgépbe. Majd egyszer csak lement a rajtgép. Szerintem senki sem indult el maximumom, én pedig szinte teljesen kiszedtem az erőmet, hogy ez most mi? Aztán láttam, hogy a szerb lány konkrétan két hajóval előttem van, ekkor gondoltam, itt nincs mese, el kell indulni" - nyilatkozta Kozák.

Nem sokkal később a kajakos Nádas Bence bronzérmet szerzett 500 méter egyesben, írja az MTI.

A magyar küldöttség jelenleg 11 éremnél - 4 aranynál, 3 ezüstnél és 4 bronznál - jár, ezzel már most túlteljesítette ez előzetesen kitűzött célt, azaz a tíz dobogós hely megszerzését.