A Ferencváros leigazolta a válogatott szélsőjét

2016. július 5., kedd 21:54

Kedd este hivatalossá vált, hogy a magyar válogatottal az Eb-n szereplő Lovrencsics Gergő a Ferencvárosban folytatja pályafutását.

Az Európa-bajnokságon két mérkőzésen játszott: a portugálok elleni 3-3-as csoportmeccsen és a belgák ellen elvesztett nyolcaddöntőn. Utóbbin egy veszélyes távoli lövése volt.

A huszonhét éves szélső 2012 óta futballozott a lengyel Lech Poznanban, ahol alapembernek számított, a csapattal Európa Ligában is szerepelt.

"Egy új fejezet kezdődik a pályafutásomban, hazatérek egy bajnok és egy kupagyőztes csapathoz, ami BL-csoportkörben szeretne szerepelni. Nekem is ez a célom, mert Európa Ligában már szerepeltem, úgyhogy jöhet a következő lépcső" - nyilatkozta a Fradi TV-nek. Ezért is volt vonzó neki a magyar csapat, mert megvan az esély a sikeres BL-szereplésre.

A magyar bajnokságban legutóbb a 2011/12-es idényben futballozott, akkor a Lombard Pápa játékosa volt.