Ostoba góllal bukott a Wolfsburg

2017. január 28., szombat 17:55

Egészen biztos, hogy sokáig emlegeti a svájci Diego Bengalio, a Wolfsburg svájci kapusa a szombati Bundesliga-meccset. A zöld-fehérek az Augsburg ellen játszottak a német bajnokság 18. fordulójában és 2-1-re kaptak ki.

A 25. percben szerzett vezetést az Augsburg, mégpedig egy nagyon vicces góllal. Az egyik hazai védő adta haza, Benaglio viszont olyan furcsán találta el a labdát, hogy éppen az ott ólálkodó Halil Altintrop fejére ívelte fel a labdát, aki köszönte szépen és befejelte. Ezzel egyenlített az Augsburg, majd a 69. percben a győztes gólt is megszerezte.

Volt egy magyar rangadó is, két magyarral a pályán. A RB Leipzig megszakította a Hoffenheim 10 meccse tartó veretlenségi szériáját. A Hoffenheim már a 18. percben vezetett, Sabitzer a 77. percben fordította meg. Gulácsi Péter védte a lipcsei kaput, Szalai Ádám a 76. percben állt be és a 88. percben egy sárgát kapott.

A Leipzig továbbra is a második helyen, három ponttal a Bayern mögött, a Hoffenheim egyelőre a negyedik, de az egy ponttal mögötte álló Dortmund és Hertha is vasárnap fog játszani. A Hoffenheim a 60. perctől emberhátrányban futballozott

A Bayern idegenben győzte le a Werder Brémát. Küzdelmes meccs volt és 1-2 után a brémaiaknak akadt lehetőségük az egyenlítésre. A meccs legszebb jelenete David Alaba remek szabadrúgás gólja volt.