A Liverpool még javában készülődött, amikor David Luiz lecsapott

2017. január 31., kedd 22:55

A gödörben lévő Liverpoolhoz ment a bajnokságot vezető Chelsea kedd este, és a bajnokin egy óriási góllal szerzett vezetést a vendégcsapat.

A Chelsea közel harminc méterről rúghatott szabadrúgást a 25. percben, és a hazaiak arra számítottak, hogy Willian végzi majd el a pontrúgást. Még a sorfalat állítgatták, amikor David Luiz nekifutott, és kapura bombázta a labdát, ami a jobb kapufáról pattant be, ezzel megvolt a vezetés.

Azt nehéz eldönteni, hogy Luiz ellopta-e a szabadot, vagy a chelsea-sek szándékosan tévesztették meg az ellenfelet, mindenesetre hatalmas gól volt.

Az előny a 60. percig tartott ki, amikor a Liverpool Georginio Wijnaldum fejesével egyenlített. A Chelsea a 76. percben újra vezethetett volna, ám Diego Costa büntetőjét kivédte Mignolet, és az 1-1 már maradt a végéig.

A bajnokságban második Arsenalnak pocsékul indult a forduló előtt tizennegyedik Watford elleni hazai mérkőzése: már a 13. percben kétgólos hátrányban voltak. Innen már nem is jött vissza az Arsenal, Alex Iwobi csak szépíteni tudott, a Watford nyert 2-1-re.

A harmadik Tottenham is ikszelt: a bajnokságban utolsó Sunderlandet nem tudta megverni idegenben a londoni csapat, 0-0 lett a végeredmény.