Ancelotti 8-0-s kiütéssel ünnepelte az 1000. meccsét

2017. február 25., szombat 17:32

A szombati Hamburg elleni bajnoki volt Carlo Ancelotti 1000. mérkőzése vezetőedzőként, csapata, a Bayern München pedig méltó módon ünnepelte az 57 éves olasz edző történelmi mérföldkövét: 8-0-ra verték a kiesőzóna szélén álló HSV-t.

A Bayern Arturo Vidal góljával szerzett vezetést a 17. percben, hét perccel később Robert Lewandowski büntetőjével pedig már 2-0 volt a javukra. A harmadikat még a félidő vége előtt meglőtte a lengyel támadó, hogy aztán az 54. perctől kezdve negyed óra alatt még négyet vágjon a Bayern. Ebből a négyből az első még Lewandowskié volt, aki ezzel klasszikus mesterhármast ért el. A végeredményt Arjen Robben állította be a 87. percben.

A kiütéses győzelem ellenére a Bayern nem tudott jobban ellépni a Bundesliga első helyén, hiszen nyert Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig is – ők otthon győzték le 3-1-re a Kölnt, és így 5 pont lemaradással kövezik a Bayernt. Nyert a harmadik helyezett Dortmund is, ők Freiburgban győztek 3-0-ra.

A Hamburg egyébként a legutóbbi hét müncheni bajnokiján összesen 44 gólt kapott, ez több, mint hatgólos átlag.