Nagyon fontos meccset nyertek Dárdaiék

2017. február 25., szombat 20:27

Nagyon fontos meccs várt szombaton Dárdai Pálra és a Herthára, hiszen a közvetlen rivális, őket egyetlen ponttal és hellyel előző Frankfurtot fogadták a 22. fordulóban. Ráadásul a Hertha nem is volt kirobbanó formában, a legutóbbi nyolc bajnokijából csak kettőt nyert meg, igaz, a legutóbbi döntetlen úgy született az első Bayern München ellen, hogy Ancelottiék csak a 96. percben egyenlítettek.

A Frankfurt ellen – talán a tét miatt is – óvatosan kezdett a Hertha, a félidőben így 0-0 volt még az állás. A szünet után viszont egyre bátrabb lett Dárdai Pál csapata, és Salomon Kalou 54. perces megmozdulása után Vedad Ibišević szerezte meg a Herthának a vezetést egy jól helyezett lövéssel.

A végeredményt aztán Vladimír Darida – már emberelőnyben – állította be. A cseh csatár egy lágy beadás után, közelről fejelt a Frankfurt kapujába.

Győzelmével a Hertha feljött az ötödik helyre, pontszámban pedig beérte a vasárnap játszó Hoffenheimet.