Szalai 25 perc alatt kettőt lőtt az őrült meccsen

2017. április 15., szombat 16:40

Hoffenheim-Mönchengladbach meccset is rendeztek a Bundesliga 29. fordulójában szombat délután.

Szalai kezdett, nem is akárhogy, már a 8. percben berúgott egy kapusról kipattanó labdát, a 24. percben pedig duplázott egy remek góllal.

A Gladbach viszont a 31. és a 35. perc között visszajött, két gólt szereztek, így szünetben 2-2 volt az állás.

Demirbay az 58. percben újra a Hoffenheimnek szerzett vezetést, 3-2. Uth a 75.-ben megszerezte a negyedik hazai gólt, 4-2. A vége 5-3 lett, a Gladbach még szorossá tette, de az utolsó percben Demirbay bevitte a kegyelemdöfést.

A BVB 2-1-re vezetett a Frankfurt ellen, Marco Reus 3. perces szupergóljával: okosan játszotta meg a tétlen leses szabályt, amikor kifelé sétált akció közben, majd visszamozdult, újra bekapcsolódott a támadásba, és besarkazta Pulisic remek labdáját. Ügyes volt, előtt pedig nagyon okos.

Fabian a félidő közepén nagy, bár megpattanó lövéssel egyenlített, de szünetben már a Dortmund vezetett, mert Papasztatopulosz öt percen belül felelt a frankfurti gólra. A pihenő után a BVB bebiztosította a győzelmet, 3-1 lett.

A Hertha Mainzba utazott szombaton, félidőben 1-0-ra mentek a hazaiak Latza góljával. A második félidőben nem esett gól, Dárdaiék újra kikaptak.

A szombati játéknap utolsó találkozóján - melyen a hazaiak az 59. perctől emberhátrányban játszottak - nem esett gól: Bayer-Bayern 0-0.