A Chelsea kegyetlen nagy góllal csinálta ki a Tottenhamet

2017. április 22., szombat 20:22

A Chelsea egy remek meccsen verekedte be magát az FA-kupa döntőjébe szombat délután: a Tottenham elleni wembley-s elődöntőben összesen hat gól született.

Az alaphangot az adta meg, hogy a chelsea-s szabadrúgáskirály, Willian már az ötödik percben egy remek gólt vágott: tizenhét méterről csavart egy védhetetlen lövést a Tottenham kapujába.

A Tottenham szűk negyed órával később válaszolt Harry Kane fejesgóljával, csakhogy Willian még a szünet előtt büntetőből is betalált, azaz 2-1 volt a Chelsea-nek. Ezután is visszajött a Tottenham: az 52. percben Dele Alli remekül ért bele egy kapu elé belőtt labdába, és ezzel megvolt az egyenlítés.

Az utolsó tizenöt percben viszont már nem kegyelmezett a Chelsea. Előbb Eden Hazard csapott le egy szöglet után kifejelt labdára, és lőtt laposan a bal alsóba, aztán a 80. percben jött Nemanja Matics bődületes gólja.

A kaputól úgy huszonöt méterre kapta meg a labdát a Chelsea-futballista, és iszonyú nagy gólt vágott a Tottenhamnek.

A Chelsea 4-2-vel jutott a kupadöntőbe, ahol az Arsenal-Manchester City győztesével játszik majd, azt a mérkőzést vasárnap rendezik.