Messi 92. percben szerzett góljával nyerte a Barcelona a Clasicót

2017. április 23., vasárnap 21:08

Hatalmas meccsen nyert a Barcelona a Real Madrid otthonában vasárnap este, és tartotta életben bajnoki reményeit. A hazaiak 10 emberrel még egyenlítettek, aztán jött a dráma a végén. 3-2 a vége.

A Real Madrid nagyon bekezdett a rangadón, és már a 2. percben kidolgozott egy helyzetet: Sergio Ramos adta középre a labdát, amire Ronaldo robbant be a tizenhatoson belülre, eltolta a labdát, ezután rúgta meg Umtiti, ráadásul kétszer is, simán kaphatott volna tizenegyest a Real.

Nem lassított a következő percekben sem a hazai csapat: az 5. percben már Ronaldo adott le egy erős lövést tizennyolcról, ezt Ter Stegen fogta. A 10. percben jelezte a Barcelona is, hogy itt van, Suárez vette át a labdát a Real tizenhatosa előtt, és leadott egy lapos lövést, de ez jó másfél méterrel elkerülte a kaput.

Nem sokkal később Messi kapott hatalmasat, Marcelo ugrott fel a labdáért mellette, és eltalálta a könyökével az argentint, akinek a szájából dőlt a vér, ápolni kellett, de folytatni tudta a játékot.

Maradt támadásban a Real, és a 24. percben megint Ronaldo adott le egy lövést, de fölé szállt a labda. A 28. percben aztán csak meglett a hazaiak vezető gólja: egy kapu elé ívelt beadásra Ramos érkezett a védők közül, a rövid kapufára tette a labdát, onnan pattant az érkező Casemiro elé, ő már közelről nem hibázott. A lassításon látszott, hogy Ramos épphogy nem állt lesen.

Öt percig tartott az előny, mert a 33. percben Messi beindult, eltolta a labdát Modric mellett, majd úgy kicselezte Carvajalt, hogy a Real-védő majdnem seggre ült, ezután a kapuba lőtt laposan.

Újabb csapás volt a Realnak, hogy Gareth Bale megsérült, és le kellett cserélni, Asensio állt a helyére a 39. percben. A félidő végén a vendég Barcelona volt az aktívabb, mert előbb Messinek, majd Jordi Albának volt helyzete. Sőt, Messi a 47. percben könnyedén megszerezhette volna a második gólját, amikor egy szögletre berobbant, ám néhány méterről nem találta el a kaput.

A Real a második félidőt is erősen kezdte, Ter Stegennek Kroos lövésénél kellett nagyot védenie a 48. percben. Nem sokkal később lábbal védett reflexből, amikor Marcelo beadása után Benzema közelről fejelt kapura.

A következő lehetőség a Barcelonáé volt: Alcácer került helyzetbe, de lapos lövését a Real-kapus Keylor Navas lábbal hárította, ezzel kezdett ébredezni a vendégcsapat. Az 58. percben már bravúr kellett Navastól, hogy Piqué erős fejesét ki tudja tolni.

Közel tíz perc telt el, amikor megint jött egy-egy lehetőség mindkét oldalon. Előbb Ronaldo lőtt fölé azok után, hogy Asensiótól kapott egy nem túl jó labdát, aztán Iniesta zseniális passza után Suárez közeli bombájánál védett megint nagyot Navas. A Realon volt a sor, érkezett is az újabb lehetőség: ezúttal Asensio rövidbe tartó lövését fogta Ter Stegen.

Aztán jött az újabb fordulat: a 72. percben Rakitic óriási bal lábas bombagóllal szerezte meg a vezetést a Barcelonának azután, hogy elküldte Kroost egy lövőcsellel.

Még nagyobb bajba kerültek röviddel ezután a hazaiak, mert Sergio Ramost kiállították. Messi indult volna meg a 78. percben, de a Real-védő két lábbal rácsúszott, mikor már nem volt ott a labda, a bíró egyből kiállította.

Ráadásul Ramos lefelé menet gúnyosan megtapsolta a bírót, a Barcelonából Neymart pont ugyanezért tiltották el három mérkőzésre, emiatt kellett kihagynia a Clasicót.

De nem volt még vége, mert jött a csereként beállt James Rodriguez, és a 86. percben Marcelo beadása után lehagyta az emberét, és közelről a kapuba lőtt, ezzel lett 2-2.

Felpörgött a Real, és a 87. percben már megint veszélyeztettek, Ter Stegen viszont megfogta James újabb lövését, majd a rendes játékidő utolsó percében Asensio bombáját hárította.

Az igazi dráma viszont még hátravolt: Messi a hosszabbítás lejártakor megszerezte a harmadik gólt. A barcelonások létszámfölényben indultak meg egy kontránál, a végén Jordi Alba tette vissza a labdát az argentinnek, aki futtából a jobb alsó sarokba tekert.

Ezután le is fújták a meccset: a Barcelona 3-2-re nyert, és tartotta életben bajnoki reményeit, át is vette a vezetést a tabellán, igaz, egy meccsel többet játszott, mint a Real. Messi mérkőzésen szerzett második gólja volt neki profi pályafutása ötszázadik találata, ha az összes kiírást nézzük.

Luis Enrique a győzelem után azt mondta: "Nem sok hangom maradt a végére, újra kell majd néznem a történteket. Mindkét csapat nyerhetett volna, óriási volt a tempó. Rengeteg extra motivációt ad majd nekünk az, ahogy megnyertük ezt a mérkőzést. Messi akkor is meghatározó ember, amikor épp otthon vacsorázik, mindenben ő a legjobb, hatalmas kiváltság a Barcelonának, hogy itt futballozik".