Megakadt a Bayern, klasszismeccsen verte ki a BVB

2017. április 26., szerda 23:15

A Bayern múlt héten - főleg Kassai Viktornak - felejthetetlen meccsen esett ki a BL-ből Madridban, a Real ellen, és szerdán nem jutott be a Német Kupa döntőjébe sem. A Borussia Dortmund verte 3-2-re, ráadásul Münchenben.

Nagy meccs volt, a vendégek vezettek Reus vonalról rúgott góljával, de szünetre a Bayern két középhátvédje, Javi Martinez és Hummels fordított, 2-1.

A második félidőben Dembele mutatta meg újra, miért az egyik legtehetségesebb futballista jelenleg a világon.

Aubameyang fejére kihagyhatatlan labdát tett, 2-2, majd a győztes gólt maga rúgta, visszacsel után ballal varrta a léc alá a labdát.

Az utolsó negyedórában teljesen benyomta a BVB-t a Bayern, egy büntetőt kapniuk is kellett volna, amikor Dembele a tizenhatos szélén beleütközött Xabi Alonsóba, de a bíró a spanyolnak adott sárgát műesésért. Óriási hiba volt.

A Dortmund így pár nagy Bürki-védéssel kihúzta a bő 96 percet, és bejutott a döntőbe, ahol a Frankfurttal játszik.