Őrület a Köln-Brémán

2017. május 5., péntek 21:48

Európa Liga-rangadót rendeztek péntek este, a Bundesliga 32. fordulójának nyitómeccsén. A 45 pontos, hatodik, EL-selejtezős helyen álló Bremen a hetedik, 42 pontos Kölnhöz utazott.

A hazaiak gólkirálya, a francia Modeste már a 13. percben betalált egy kavarodás végén, a 28.-ban pedig Bittecourt szerzett gólt, 2-0.

A 40. percre viszont már iksz volt: a 34.-ben Fin Bartels futotta le Suboticot a szépítésért, remekül pöckölt a bal alsóba.

Az egyenlítés is szép akció volt, jobb oldali beadást felet Gebre Selassie a bal alsóba, 2-2.

A szünetig viszont ez az eredmény sem maradt ki, Bittencourt csúsztatott meg egy kirúgást, Zoller a 44.-ben beemelte.

Elképesztő volt az első félidő, 13-6 volt a kapuralövések száma.

A szünet után két percet se kellett várni a gólra, Modeste duplázott, 4-2.

62. perc: Gnabry, 4-3-as szépítés, 7 gól egy bővebb órácska alatt.

Itt apadt el a góleső, a következő helyzet a 86.-ban volt, amikor Modeste könnyedén elérhette volna a mesterhármast, de ahelyett, hogy 3 az 1-ben szituációnál átvette volna a labdát, egyből lőtt, a kapusba.

A brémai Pizarro lőtt még egy lesgólt a végén, de szerencsére nem adták meg.

A Köln győzött 4-3-ra, és megelőzte a Werdert a tabellán, már ők a hatodikak, így EL-esek - egyelőre -, jobb gólkülönbséggel.