Bődületes védőhiba taszította a másodosztályba a Hull Cityt

2017. május 14., vasárnap 15:00

Az angol Premier League-ben-ben az életéért harcolt a Hull City, ugyanis a Crystal Palace otthonában mindenképp nyerniük kellett volna, hogy maradjon esélyük az utolsó fordulóban kiharcolni az első osztályban maradást. A Palace-nek sem volt mindegy, mi a meccs vége, mert két meccsel a vége előtt még nem volt teljes biztonságban.

Aztán a Hull City már a bajnoki harmadik percében csődöt mondott. Egy bedobás után megcsúsztatott labdát Andrea Ranocchia utolsó emberként nem találta el, hatalmas lyukat rúgott, így a palace-os Wilfried Zaha zavartalnul tört kapura, és belőtte a helyzetet.

A Hull Citynek nem sikerült felállnia: a 34. percben a hazai csapat növelte előnyét Christian Benteke góljával. A hajrában Luka Milivojevic büntetőjével már 3-0 volt az állás, a 4-0-s végeredményt Patrick van Aanholt állította be.

Ezzel eldőlt, hogy a Sunderland és a Middlesbrough mellett a Hull City esik ki a PL-ből.