Tananyag lesz, ahogy az angolok elbukták az U17-es döntőt

2017. május 19., péntek 23:01 | hat éve frissítve

A magyar 17 év alatti utánpótlás-válogatottja a negyeddöntőben kiesett az U17-es futball Európa-bajnokságon, amelynek pénteken este volt a döntője. A két résztvevő Spanyolország és Anglia, és az előbbi drámai csatában szerezte meg a győzelmet.

A meccsen az angolok szerezték meg a vezetést a 18. percben, majd a spanyolok a 38.-ban egyenlítettek. Aztán újra az angolok jöttek, 2-1. Az igazi katasztrófa az angoloknak azonban az utolsó percekben jött. A spanyol válogatott a kétszer 40 perces meccsen a 86. percben egyenlített.

Az utolsó szögletből egy kapushiba után szereztek gólt, a legkisebb spanyol fejelte be. 2-2 után rögtön kétszer öt büntető jött a győzelemért, de akkorra az angolok gyakorlatilag az összes olyan játékosukat lecserélték, aki esetleg berúghatta volna. Így 4-1 lett a spanyoloknak.