95. perces kapásgóllal ikszelt a Diósgyőr

2017. július 22., szombat 20:29

Az emberhátrányban játszó Honvéd a 95. percig 2-1-re vezetett a Diósgyőr ellen, de akkor villant Vela, aki egy kapáslövéssel egyenlített az NB I. második fordulójában. A Mezőkövesd az egyetlen százszázalékos csapat most a bajnokságban. A Debrecen másodjára is kikapott, most Szombathelyen.

A meccset a Bozsik Stadionban játszották, ugyanis a Diósgyőr a debreceni Campus Fesztivál miatt kénytelen volt felcserélni a pályaválasztói jogot a kispestiekkel, mert ideiglenes otthonában ezúttal nem játszhatott, írta az MTI.

Az első félidőben mindkét csapatnak voltak helyzeteik, a Diósgyőr a 40. percben 11-esből szerzett vezetést. A szabálytalankodó Nagyot pedig ki is állították, így a Honvéd több mint egy félidőt emberhátrányban játszott. Ennek ellenére Eppel egyenlíteni tudott, majd Lanzafame szabadrúgásból tekert kapuba, így a Honvédnél volt az előny. Sokáig úgy tűnt, hogy a győzelem is meglesz, de egy szöglet után a 16-osról Vela nagyon jól eltalált kapáslövéssel egyenlített.

A Mezőkövesd–Paks meccs nem volt ennyire drámai, de egy kiállítás döntőnek bizonyult. A második félidő elején a Paks kétgólos előnyt szerzett úgy, hogy négy perc telt el két találat között, de egy bő negyedóra alatt már ki is kaptak. Veselinovic szépített, és ezután két perccel tízemberes lett a Paks. Kecskést állították ki második sárgával. Az emberfölényt gyorsan kihasználta a Mezőkövesd, Baracskai egyenlített, majd a 77. percben Strestík állította be a végeredményt büntetőből (3-2).

OTP Bank Liga, 2. forduló:
Budapest Honvéd-Diósgyőri VTK 2-2 (0-1)
Bozsik Stadion, 2500 néző, v.: Solymosi
    gólszerzők: Eppel (62.), Lanzafame (74.), illetve Vela (42., 95., az elsőt 11-esből)
    sárga lap: Nagy G. (17., 40.), illetve Eperjesi (71.), Lipták (73.)
    kiállítva: Nagy G. (40.)

Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC 3-2 (0-0)
Mezőkövesd, 2356 néző, v.: Szabó Zs.
    gólszerzők: Veselinovic (66.), Baracskai (70.), Strestík (77., 11-esből), illetve Szakály (56.), Lenzsér (60.)
    piros lap: Kecskés (68.)
    sárga lap: Papp (38.), Keita (67.), illetve Koszta (18.), Lenzsér (43.), Kecskés (59., 68.), Koltai (76.)

Swietelsky Haladás-Debreceni VSC 1-0 (1-0)
Sopron, 1260 néző, v.: Berke
    gólszerző: Williams (3.)
    sárga lap: Jagodics (76.), illetve Kuti (4.), Szatmári (55.), Mengelo (81.)